Farský: Je tady 300 tisíc nezákonných exekucí. Už teď vím, že jich stovky až tisíce zrušíme

Kromě boje s vládou Andreje Babiše se předseda poslaneckého klubu Starostů a nezávislých Jan Farský pustil do aktivní bitvy s nezákonnými exekucemi. Farský to řekl v rozhovor pro INFO.CZ. Podle něj jich tady je až 300 tisíc. Přitom stačí dát podnět k soudu a ten je musí zrušit. A lidem se všechny peníze vrátí. Podle Farského jde o částku okolo třiceti miliard korun. „Podle paragrafu 106 jsme si vyžádali informace od všech okresních soudů, někde nám je daly, někde si za to řekly o dva miliony, v tuto chvíli máme v každém případě stovky až tisíce exekucí, které můžeme podnětem zrušit. Což je také fáze, která se právě v těchto dnech děje,“ vysvětluje.

Prezident Miloš Zeman se na začátku tohoto týdne nechal slyšet, že pověří sestavením vlády Andreje Babiše ještě před tím, než bude znám výsledek vnitrostranického referenda sociální demokracie. Co na to říkáte?

Občas mám u pana prezidenta Zemana pocit, že se jenom těší, jak veřejnosti předhodí další svoji vějičku, a všichni začnou spekulovat, co složitého tím myslel a co to může znamenat pro další vývoj. Přitom je to mnohdy prostá mediální provokace, jejímž cílem je si užít, jak se o jeho výroku debatuje. V opačném případě by se totiž mohlo stát, že by si na něj 15. března, kdy budou výsledky referenda známé, nikdo nevzpomněl.

Teď si naopak zajistil, že se o něm bude mluvit, média budou spekulovat. Totéž nastane v momentě, kdy pověří Andreje Babiše sestavením vlády. Ten bude muset posléze třicet dnů po jmenování vlády předstoupit před sněmovnu, což znamená, že se nebude někdy do první poloviny července mluvit téměř o ničem jiném.

Ženete státní zaměstnance proti sobě, vyčítají odbory Babišovi. Kvůli platům chystají protest

sinfin.digital