Forejt je bez prověrky. Prý ji sám vrátil

O kroku bývalého šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta informoval server Týden.cz. Někdejší blízký spolupracovník prezidentů Klause a Zemana disponoval prověrkou na druhý nejvyšší stupeň „Tajné“. Jeho kariéru náhle ukončilo kompromitující video z jeho soukromí a série pochybení, která mu prezidentovo okolí dávalo za vinu. 

Server časopisu Týden se odvolává na dva nejmenované zdroje z Hradu. Forejt podle nich nečekal, až zakročí Národní bezpečnostní úřad, a prověrku vrátil sám. 

Hrad informaci oficiální cestou nepotvrdil. „Otázka na prověrku musí mířit k panu Forejtovi nebo NBÚ,“ napsal serveru mluvčí prezidenta. „Každý držitel bezpečnostní prověrky ji může kdykoli a bez udání důvodu vrátit," doplnil mluvčí NBÚ Radek Holý.

Zeman: O intriky v případě Forejta nejde. Kompromitující video je špína

Forejt ve funkci šéfa protokolu skončil před několika týdny. Krátce před tím média upozornila na existenci kompromitujícího videa, na kterém je údajně Forejt zachycen. On sám se na veřejnosti od té doby neobjevil a kauzu osobně nekomentoval.

Prezident Zeman následně řekl, že stále věří, že Forejt dosáhne na velvyslanecký post ve Vatikánu. To ale bez prověrky není možné.


SDÍLET
sinfin.digital