Fotbalové kluby v kutnohorském okresu nevidí důvod pro změnu ve vedení svazu

pes

Ve čtvrtek 18. 3. se uskuteční volební valná hromada okresního fotbalového svazu Kutná Hora, ze které vzejde i nový předseda Výkonného výboru. O post se mezi sebou utkají dva kandidáti, stávající předseda Ing. Dušan Roubíček a Jan Ďoubal. Podle předsedů místních fotbalových klubů, trenérů i členů komise rozhodčích v okrese panuje názor, že stávající vedení svazu odvádí dlouhodobě kvalitní práci a mělo by být zvoleno i na další funkční období. Nekompromisní čistky a zničení všeho, co bylo doposud vybudováno, není cestou, zní z kutnohorských klubů.

I přesto, že kluby jisté změny fotbalových poměrů vítají, je nutné si uvědomit, že není možné dělat změny za každou cenu bez nějakého zpětného hodnocení. „Pokud se bavíme se o volbě do OFS, hodnoťme tedy Dušana Roubíčka podle jeho práce na OFS Kutná Hora, nikoli v kontextu velkých afér ve vedení FAČR, na kterých se nepodílel. Ve fungování OFS a jím spravovaných soutěžích jsem se nesetkal se závažnějšími problémy. Musím tedy Dušana Roubíčka hodnotit jako předsedu, který svou práci odvádí dobře,“ říká Filip Nedvěd, předseda SK Sparta Kutná Hora. Zároveň uvedl, že tak, jak oba kandidáti vystupovali a jednali po dobu "předvolební kampaně", bude vypadat i jejich způsob jednání a práce na pozici předsedy OFS. „Se způsobem jednání obou z nich jsem se v posledních měsících mohl blíže seznámit a musím hodnotit, že jednání a způsob práce Dušana Roubíčka mi je bližší,“ doplnil Nedvěd.  

Kvalitu stávajícího obsazení svazu potvrzuje i David Zoufalý, člen komise rozhodčích. „Dle mého se u nás v okrese dělá pro fotbal maximum, za stávajícím svazem je vidět kus poctivé práce, což můžu potvrdit i z pozice člena komise rozhodčích. Podpora rozhodčích je opravdu vysoká.“  sdělil Zoufalý, který zároveň zdůraznil, že dále oceňuje angažovanost současného předsedy v oblasti mládežnického fotbalu. Naopak důrazně odsuzuje, jak jsou v současné době dehonestováni a kategorizováni stávající zástupci svazu. „Stejně tak mi nepřijde šťastné, aby byl v případě zvolení pana Ďoubala obměněn takřka celý výbor,“ říká Zoufalý a dodává: „Honza Ďoubal navíc už jednou ve výkonném výboru byl a svoje myšlenky mohl již dříve aplikovat, nicméně se tak nestalo. Z jakého důvodu tomu tak bylo si ale netroufám říct.“ 

Jednoznačnou podporu stávajícímu předsedovi vyjádřil i Štěpán Kacafírek, trenér TJ Sokol Červené Janovice: „V kutnohorském okresu určitě nic měnit nepotřebujeme. Osobně stojím za panem Roubíčkem a vím, že stejný názor společně se mnou zastává i hodně lidí, kteří zde v okresu působí celou jejich dlouholetou kariéru.“ Kacafírek prý nezná v okrese nikoho, kdo by si na stávající složení OFS stěžoval a nemyslí si, že by v nadcházejících volbách byly týmy v okrese nějakým změnám nakloněny. Podle Kacafírka je pro fotbal v okrese velkým přínosem angažovanost předsedy Roubíčka v oblasti mládežnického fotbalu. V okrese se odehrálo i několik mezinárodních turnajů a hodně hráčů z okresu se dostalo i do dorosteneckých a mládežnických lig. „Naopak za panem Ďoubalem dle mého názoru stopa v mládežnickém fotbalu chybí, respektive jsem nikdy jeho jméno skloňované s mládežnickým fotbalem nezaregistroval“ dodal Kacafírek.  

Redakce požádala o názor na nadcházející volby OFS i zástupce klubů, o kterých kandidát Jan Ďoubal prohlásil, že v bitvě o post předsedy může počítat s jejich podporou. Ti se ale odmítli veřejně vyjádřit.

sinfin.digital