Fotbaloví chuligáni brutálně napadli Pražana původem z Afriky. Křičeli, že je „černá huba“, a posílali ho „do plynu“

Policie zadržela osm útočníků, kteří měli napadnout muže původem z Afriky kvůli jeho barvě pleti. Fotbalové fanoušky olomoucké Sigmy policie podezřívá, že jejich čin byl rasově motivovaný. 

„Všichni zadržení muži skončili na policejním oddělení a kriminalisté na případu nyní pracují pro podezření ze spáchání trestných činů hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, výtržnictví a ublížení na zdraví,“ řekl serveru Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Muž byl podle serveru Aktuálně.cz útočníky napaden v tramvaji před sobotním zápasem Sigmy Olomouc a Bohemians. „Na I. P. Pavlova přistoupilo asi dvacet mladých mužů, kteří na mě okamžitě začali řvát, že jsem černá huba a špinavej negr. Taky křičeli, že bych se měl vrátit do Afriky a že černoši a Židi by měli jít do plynu,“ svěřil se serveru. Dodal také, že se ho žádný z cestujících nezastal.

Návrat do dob komunismu. Politici odsoudili zákrok policie proti „narušiteli“ prezidentského mítinku

Jeden z mužů, který se útoku účastnil po napadeném začal házet citrony, jeden mu agresoři dokonce vymačkali na hlavu. „Šťáva mi tekla po obličeji na oblečení,“ svěřil se. Pak muže tmavé pleti zbili pěstmi a nakonec musel čelit i kopancům.

„Chtěl jsem zavolat policii a sanitku, ale měl jsem vybitý telefon. Když se tramvaj znovu rozjela, zmáčkl jsem tlačítko nouzového zastavení,“ řekl napadený muž Aktuálně.cz Když přišla řidička tramvaje, okamžitě ji požádal, aby sanitku a policii přivolala ona, zeptala se proč.

Babiš poslal velvyslancům svoji knihu. Tvrdí, že není euroskeptikem, ani hrozbou demokracie

Po ošetření v nemocnici byl pak vyzván policií, aby na videozáznamu ze stadionu identifikoval ty, kteří ho napadli, některé z nich poznal a policie je pak zadržela ještě před koncem zápasu.

Napadený muž podle serveru žije v Praze přibližně deset let, mluví šesti jazyky a má doktorát z jedné z pražských univerzit. 

SDÍLET
sinfin.digital