Granát ve Vyškově roztrhal vojáka. Explodoval v budově poblíž základní školy

19. 09. 2017 • 13:28

Vojenským areálem ve Vyškově dopoledne otřásl výbuch. Jeden člověk při něm zemřel a nejméně jeden další se zranil. Podle neoficiálních informací explodovaly granáty, stalo se to podle ministerstva obrany ve sklepních prostorách jedné z budov. Případem se zabývá policie. 

„Mohu potvrdit, že došlo k explozi v areálu Vojenské akademie ve Vyškově, kde máme jednoho mrtvého a jednoho zraněného. Prostor je v tuto chvíli uzavřen a zjišťujeme, jaké důvody byly příčinou tragédie,“ uvedla pro Blesk vedoucí tiskového oddělení ministerstva vnitra Jana Zechmeisterová.

Výbuch nastal před devátou hodinou ranní ve vojenské ubytovně. „Nyní jsou na místě záchranné složky a vojenská policie, která se tím zabývá v součinnosti s Policií České republiky,“ řekl ředitel odboru komunikace ministerstva obrany Jan Pejšek. Podle něj se zřejmě nejednalo o úmyslný čin.

Starosta Vyškova Karel Goldemund (ČSSD) ČTK řekl, že explozi nikdo neslyšel. „Nezasahuje to do zástavby a nikdo nemusel být evakuován. V blízkosti je ale základní škola, a když se o tom rodiče dozvěděli, někteří si vyzvedávali děti,“ uvedl Goldemund. Podle něj byla z místa odvolána státní a městská policie.

„Vše si přebrala armáda,“ doplnil Goldemund. Město zatím nepřipravuje žádná opatření, nebezpečí nehrozí, dodal starosta.