„Hnus, chovali se jako kovbojové.“ Expert sepsul policisty, kteří vytáhli na řidiče pistoli

Jednou je probliknul. Za to na Josefa V. (52) vyběhli policisté s pistolí a údajně ho zbili. Scénu natočila palubní kamera. Policisté však nebyli potrestáni.

 
 

Podle informací Blesku auto 21. září na plzeňské ulici řídil šéf krajské zásahovky. Vedle něj údajně jel jeho zástupce. Šofér Josef V. je probliknul, neboť mu vadilo jejich chování na silnici. Policisté mu zatarasili cestu a jeden z nich na něj vyběhl s pistolí v ruce.

Nejdřív obušky, pak omluva. Španělsko si sype popel na hlavu za mlácení katalánských voličů

„To, co ti dva hoši předvedli, to byl hnus. Chovali se jak kovbojové, když se k němu hrnuli s pistolí v ruce,“ řekl Blesku Andor Šándor. Podle něj policejní důstojníci chybovali v mnoha věcech. „Především nikde nebyl vidět žádný průkaz policisty. Představa, že jedete v autě, nic neprovedete, a jde na vás někdo s pistolí… Vždyť ten řidič mohl dostat infarkt nebo na ně vytáhnout svoji zbraň. O psychické stabilitě těchto policistů se dá velmi vážně pochybovat,“ kroutí hlavou Šándor.

Plzeňská policie je na informace o případu skoupá. Dvojice policistů ale údajně nebyla postavena mimo službu. „Přihlížíme k tomu, že s policisty nebylo v minulosti vedeno žádné kázeňské řízení pro nevhodné chování nebo jiný kázeňský prohřešek,“ tvrdí mluvčí plzeňské policie Martina Korandová. „Jednání policistů, které bylo na uveřejněném videozáznamu, je neomluvitelné, vedení krajského ředitelství se s takovým jednáním neztotožňuje a nebude je tolerovat žádnému policistovi našeho krajského ředitelství,“ uvedl ale ředitel policie Plzeňského kraje Pavel Krákora. Případem se zabývá odbor vnitřní kontroly.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

SDÍLET
sinfin.digital