ŽIVĚ: Jak pomůže CzechTourism nastartovat cestovní ruch v Česku?

ČTK

Naše newslettery rozesíláme každý týden

24. 11. 2020 • 09:00
Kvůli koronavirové pandemii čelí cestovní kanceláře, ubytovatelé, restaurace, dopravci i průvodci značným ztrátám. Přestože Češi v létě využívali tuzemská ubytovací zařízení více než dříve, výpadek zahraničních turistů se jim vyrovnat nepodařilo. Představitelé centrály CzechTourism a ministerstva pro místní rozvoj ve virtuálním studiu proberou aktuální situaci související s pandemií covid-19 a odpoví na otázky, jak hodlá CzechTourism napomoci opětovnému nastartování cestovního ruchu a jeho udržitelnému a vyváženému rozvoji. Sledujte od 9:30 přímý přenos dole v článku.

V druhé části ředitelé zahraničních zastoupení CzechTourism Německo, Rakousko, Polsko, USA, Jižní Korea a Japonsko shrnou, jaká je aktuální situace na jejich trzích, jaké jsou cestovatelské nálady a jak se změnilo podnikatelské prostředí v souvislosti s událostmi letošního roku.

Z agentury CzechTourism vystoupí její ředitel Jan Herget a ředitel odboru zahraničních zastoupení František Reismuller a z odboru cestovního ruchu MMR Hana Musílková. Mezi hosty konference jsou například viceprezident Svazu léčebných lázní České republiky Martin Plachý, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek, Jan Školník z Agentury pro rozvoj Broumovska, vládní zmocněnec pro oblast IT Vladimír Dzurilla či prezident České unie cestovního ruchu Viliam Sivek.

 

SDÍLET

Naše newslettery rozesíláme každý týden

Lednové počasí a chyby Francouzů. Co s odstupem víme o blackoutu, který ohrozil Evropu?

Jan Kalous
Dnes • 18:39

Možná jste si toho nevšimli, což je dobře. Nevšimla si toho v nějaké větší míře ani mnohá naše média, což už tak dobře není. Evropa se minulý pátek ocitla na hraně blackoutu. Je to ve své podstatě příběh o tom, jak nebezpečnou situaci v přenosové soustavě nastartovala Francie, ale zažehnaly ji české jaderné a uhelné elektrárny.

„Zelená politika je zároveň sociální politika.“ Přesvědčí o tom ČSSD a Zelení sebe a pak i voliče?

Vratislav Dostál
Dnes • 17:00

Podle politologů oslovených redakcí INFO.CZ je manévr sociálních demokratů, kteří chtějí v letošních sněmovních volbách kandidovat společně se Zelenými, odboráři a malými lokálními formacemi, pochopitelnou reakcí na proměnu politického terénu. Jednoduše řečeno ho lze číst jako pokus o záchranu levice v Poslanecké sněmovně. Zástupci obou stran tvrdí, že pokud má mít spojenectví smysl, musí být dlouhodobé. Otázka je, co na to voliči.

„Hořící keř“ Jan Palach a česká společnost

Martin Kovář
Dnes • 16:55

KOMENTÁŘ MARTINA KOVÁŘE | Hlavní otázka zní, zda vůbec ještě má smysl v předvečer jeho sebeupálení o Janu Palachovi psát. Po roce 1989 a zejména v roce 2019, kdy jsme si připomínali půlstoletí, které od jeho činu uběhlo, už totiž bylo řečeno a napsáno snad úplně všechno. Politikové i nepolitikové odříkali své projevy, byly sepsány vědecké i populární texty, vznikla četná umělecká díla. Já sám si čas od času v souvislosti s ním vzpomenu na písničku Karla Kryla o neznámém vojínovi a přemýšlím o tom, co by na to všechno asi tak řekl sám Palach? Odpověď na tuhle otázku už samozřejmě nikdy nedostaneme, zamyslet se nad ní ale můžeme, stejně jako nad tím, zda svým činem dosáhl toho, čeho chtěl.