Jihočeši jsou po sobotních bouřkách pořád bez elektřiny, někde stále nejezdí vlaky

ČTK, luš

20. 08. 2017 • 13:26

Energetikům se stále nepovedlo zcela obnovit dodávku elektřiny v Jihočeském kraji. Výpadky zavinily poruchy na vedení způsobené bouřkou v noci na sobotu.  Zatím se nepodařilo obnovit dodávky elektřiny především na Českokrumlovsku v okolí Malont a na Prachaticku kolem Želnavy, podle předběžných odhadů zůstává bez proudu stovka domácností.

„Na odstraňování závad stále pracujeme. Pokusíme se vše zvládnout během dneška. Nemůžeme ale vyloučit, že některé lokality zůstanou bez dodávek i v pondělí. Ale jednalo by se patrně jen o rekreační objekty, kde není stálý odběr,“ uvedl Vácha.

Kvůli popadaným stromům a zpřetrhanému trakčnímu vedení nadále nejezdí některé železniční spoje. To se týká úseků Počátky - Veselí nad Lužnicí, Jílovice - České Velenice, Summerau - Velešín a Rybník - Lipno nad Vltavou. Na zasažených místech cestující přepravuje náhradní autobusová doprava.

Bouřka a silný vítr vyvrátily v noci na sobotu desítky tisíc stromů na Šumavě. Polomy zasáhly především oblast v okolí Nové Pece a Stožce na Prachaticku, kde leží přes cesty mnoho popadaných stromů. Šumavský národní park proto podle svého mluvčího Jana Dvořáka doporučuje návštěvníkům, aby v těchto dnech nevstupovali na turistické trasy v dané oblasti.

SDÍLET