Kalousek to vrátil Zemanovi za demonstranty „chudáčky“: Už nemáš žádnou budoucnost, Miloši!

Blesk.cz, zst

16. 03. 2018 • 17:30

Miroslav Kalousek hodně nelibě nesl poznámku prezidenta Miloše Zemana, který nazval demonstrující lidi „chudáčky“. Bývalý šéf TOP 09 hlavě státu vmetl, že mladým na rozdíl od Zemana patří budoucnost a že „tak prská“ proto, že dostává strach. Kalousek byl jedním z politiků, kteří během inauguračního projevu opustili na protest proti napadání veřejnoprávních médií sál. Některé z protestů v posledních dnech osobně podpořil.

„Pan prezident nám zdvořile doporučil, abychom demonstrovali za levnější pivo a nestarali se o svobodu slova. Ty tisíce studentů, kteří dnes v celé zemi vyšly před školy, na to mají jiný názor, Miloši. A budoucnost patří jim. Ty už žádnou nemáš,“ napsal v noci po demonstracích, do kterých se zapojily desítky škol, na sociální sítě předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zeman se do protestujících, kteří hájili svobodu slova, opřel v pořadu s Hradem spřízněné TV Barrandov. „Když včera byla demonstrace za svobodu slova, víte, za co ti demonstranti demonstrovali? Za svobodu televize vůbec ne. Za Kalouskovu televizi,“ řekl v rozhovoru Zeman.

„Čtyři tisíce lidí protestovaly proti dvěma větám – buď je neznají a je to jejich chyba, anebo dokonce tam jdou se zlou vůlí. Jinými slovy uzavřeme toto téma, protože za blbost se musí platit a je mi těch chudáčků líto,“ pokračoval prezident.

Kalousek míní, že Zeman – a také premiér v demisi Andrej Babiš – dostávají strach. Co dalšího jim vzkázal?

Pokračování článku a anketa na Blesk.cz >>>

4858831:article:true:true:true

4858337:article:true:true:true

SDÍLET