Kejval má v boji o šéfa ČOV vážného soupeře. Neusserovi se nelíbí, že se připojil k trestnímu stíhání

urm

Současný šéf Českého olympijského výboru Jiří Kejval má v boji o předsednické křeslo nového vážného soupeře. Kandidaturu oznámil Filip Neusser. Ten sice není v Česku tolik známý, ale jde o bývalého brankáře pozemního hokeje, který v zahraničí dosáhl věhlasu a je považován za jednoho z nejlepších brankářů historie. Svoji kariéru před časem ukončil a nyní tvrdě kritizuje právě Kejvala.

„Vnímal jsem nenaplněné ambice ČOV stát se střešní sportovní organizací v ČR, velice neuspokojivou komunikaci se sportovními svazy či s jejich významnou částí. Stále zhoršující se vztahy s Českou unií sportu, což vede k tomu, že sport ve vztahu se státem nevystupuje jednotně. A naši pozici to tak výrazně oslabuje,“ uvedl Neusser v písemném prohlášení, které má INFO.CZ k dispozici.

Podle něj bylo výraznou chybou, že se Kejval připojil k trestnímu řízení vůči svému partnerovi, tedy České unii sportu, v jejímž čele stojí vlivná osobnost českého sportu Miroslav Jansta. „Tento hloupý, neetický a nepromyšlený krok nemohlo napravit ani to, že se ČOV posléze rozhodl vzít jej zpět,“ dodal.

sinfin.digital