Klánovický vrah žadonil marně o doživotí. „Můj život na svobodě nemá smysl“ vysvětloval

Vrah hledače pokladů z Klánovického lesa Oldřich Konrád půjde s konečnou platností do vězení na 25 let. Pražský vrchní soud odmítl odvolání, v němž recidivista požadoval doživotní trest. V neprospěch obžalovaného se totiž může odvolat pouze státní zástupce, případně poškozený, řekl na dotaz ČTK mluvčí soudu Jan Fořt.

Jedenapadesátiletý lupič zastřelil v červnu 2014 muže kvůli tomu, že se amatérský hledač pokladů dostal s detektorem kovů shodou náhod do blízkosti místa, kde si Konrád schovával lup z rodinných domů. V té době měl recidivista na svědomí vedle řady vloupání také postřelení jiného muže a nedovolené ozbrojování. Dříve už byl odsouzen za pokus o vraždu.

Polští poslanci si došlápli na neziskovky. Peníze bude rozdělovat nový institut, podle opozice to je likvidace

Se zavražděným nespojovalo Konráda vůbec nic kromě poznatků z oboru balistiky, a proto skutek zůstával dlouho neobjasněný. Policie pachatele zadržela při jednom z dalších vloupání, ke klánovické vraždě se přiznal několik měsíců poté. Kriminalisty pak zavedl k nové skrýši, kde schovával přes 1,2 milionu korun v hotovosti a několik kilogramů zlatých šperků a mincí.

Doživotní trest Konrád požadoval nikoliv z lítosti nad spáchanými činy, ale především proto, že má dluhy. V dopise adresovaném soudkyni pražského městského soudu napsal, že jeho další život na svobodě nemá smysl, protože po případném propuštění z dlouhodobého výkonu trestu nebude mít kde bydlet, nebude se mít na koho obrátit a bude muset znovu řešit existenční problémy včetně svých exekucí.

Muslimský šátek jako symbol zla. INFO.CZ mezi Čechy, které neviditelná hrozba rozpaluje doběla

Pražský vrchní soud Konrádovo odvolání zamítl minulý týden, protože je podala neoprávněná osoba. Podle trestního řádu se může v neprospěch obžalovaného odvolat jen státní zástupce, ohledně povinnosti k náhradě škody pak také poškozený. Tuto možnost uplatnila manželka zavražděného a jejím požadavkem se bude vrchní soud zabývat ve středu.

SDÍLET
sinfin.digital