Krajská setkání 2021: Sledujte druhý den jednání Svazu měst a obcí ČR

ČTK

První den letošního Krajského setkání Svazu měst a obcí ČR, kde se za účasti zástupců ministerstev probírala aktuální témata legislativy, dotační programy i mezinárodní spolupráce, jste mohli sledovat na stránkách INFO.CZ. I druhý den jednání je plný zajímavých témat týkajících se samospráv. Živý přenos si můžete pustit níže. 

Letošní Krajská setkání Svazu měst a obcí ČR se tematicky věnují oblasti finanční, zejména otázkám dotací a financování sociálních služeb. Velký prostor připadá i aktuálním legislativním změnám a jejich dopadům na činnost obcí a měst. Kromě stavebního zákona je tématem poplatek z pobytu a jeho digitalizace, dotační tituly určené pro obce v roce 2021, programy územní spolupráce, organizování voleb do Poslanecké sněmovny, GDPR, aktualizace vyhlášek atd., jakož i společensky odpovědné zadávání v projektu MPSV.

Prostor bude i pro dotazy, které bude možné živě pokládat přes platformu SLI.DO po zadání kódu akce #KS2021.

„Krajská setkání jsou každý rok určena pro starostky a starosty i další zástupce samospráv nejen členských obcí Svazu, ale i těch nečlenských,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta města Kyjov František Lukl. „Zajímavá a aktuální témata samospráv jim podávají a vysvětlují odborníci na danou oblast,“ dodává.

Pro více informací jděte na oficiální stránku Krajských setkání 2021.

sinfin.digital