Lidl spustil vlastní internetový obchod. Zatím jen pro zaměstnance, od podzimu pro všechny

Maloobchodní řetězec Lidl spustil svůj e-shop. Provoz Lidl-Shopu je ale zatím jen zkušební, a tak slouží jen zaměstnancům. To by se ale mělo brzy změnit, ostrý start byl mě zažít už během podzimu. 

Internetový obchod Lidl-Shop.cz mohou využívat jen zaregistrovaní uživatelé z řad zaměstnanců, to by se ale mělo co nevidět změnit. Testovací provoz, který má odhalit případné chyby, by měl skončit co nevidět, pak už bude k dispozici veřejnosti.

„Start prvního našeho e-shopu ve střední a východní Evropě znamená novou etapu v rozvoji Lidlu nejen v Česku. Pevně věřím, že zátěžová zkouška v podobě 9.500 zaměstnanců a jejich nejbližších pořádně otestuje všechny systémy jak na straně e-shopu, tak v našem logistickém centru,“ říká podle serveru Mediář.cz Pavel Stratil, generální ředitel Lidl Česká republika.

„Nabídka e-shopu bude zahrnovat spotřební zboží nabízené v kamenných prodejnách. Internetový obchod s potravinami aktuálně neplánujeme,“ řekla ČTK mluvčí firmy Zuzana Holá.

Švédové se bojí napadení. „Chceme, aby nepřátelé zvážili riziko,“ hájí armáda největší cvičení za 23 let

Lidl-shop.cz v ČR je čtvrtým internetových obchodem Lidlu a prvním ve střední a východní Evropě. Firma on-line prodává v Německu, Belgii a Nizozemsku.

Objednávky, které kromě Česka pocházejí i Německa, Nizozemí nebo Belgie, procházejí přes logistické centrum v Plzni. Přes 1000 zaměstnanců nyní zajišťuje oběh 500 tisíc kusů zboží týdně, tento obrat by se měl ale posle odhadů vedení zdvojnásobit.

SDÍLET
sinfin.digital