Mág filmové hudby znovu v Praze. Dnešní Morriconeho koncert má být poslední

Italský filmový hudební skladatel Ennio Morricone bude už popáté koncertovat v pražské O2 areně. Nový koncertní program představí v české metropoli za doprovodu Českého národního symfonického orchestru. Čtyři předchozí Morriconeho pražské koncerty byly vyprodány. Osmaosmdesátiletý hudebník vystoupí podle pořadatelů v metropoli naposledy.

Morricone se v Praze představil naposledy letos 4. února. Na koncertu, který byl součástí turné 60 Years of Music World Tour, dirigoval hudebník Český národní symfonický orchestr. Podpořil ho mnohočlenný pěvecký sbor a sólové zpěvačky - Portugalka Dulce  Pontesová a italská sopranistka Susanna Rigacciová. Včetně přídavků zazněly tři desítky známých filmových melodií.

Pražská divočina: Nádraží obsadili černí pasažéři. Exotické kytky se sem svezly s bavlnou a obilím

Skladatel během své kariéry zkomponoval hudbu k více než 500 filmům. Za hudbu k filmu Osm hrozných získal nejprve Zlatý glóbus, později britské ocenění Bafta a nakonec Oscara. Udělení Oscara zvedlo zájem i o ČNSO, který často koncertuje v zahraničí nebo doprovází další světoznámé umělce, například tenoristu Andreu Bocelliho.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) ocenil Morriconeho cenou Artis Bohemiae Amicis, která je udělována osobám, jež cílevědomě přispěly nebo přispívají k šíření dobrého jména české kultury.

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital