Mladé manžele okradli podvodníci, bohatý dlužník se jim směje

Prezentace klienta

Exekutorská komora

Mladý manželský pár Petr a Daniela měl docela obyčejný sen. Sestěhovat se spolu do nového rodinného domku. Osud jim ale nepřál. Narazili totiž na dva podvodníky, kteří nejenže manželům jejich dům snů nepostavili, ale obrali je přitom skoro o 600 tisíc korun! Petr a Daniela teď nemají nový domov, ani peníze. Podvodníci si přitom zvesela běhají na svobodě, a ani jeden z nich se ke splácení nemá!

Petr s Danielou nejsou první ani poslední pár, který se do takové šlamastyky dostal. Podvodníci tradičně cílí na páry prahnoucí po společném životě, čemuž přizpůsobují i částky, o které je chtějí obrat. V tomto případě šlo o zálohu na stavbu rodinného domku ve výši 585 tisíc korun. O tu manžele připravili podvodníci Martin a Radek, kteří vystupovali jako jednatelé nejmenované stavební společnosti.

„Jejich vystupování působilo solidně. Vůbec by mě nenapadlo, že mají v plánu nás podvést. Věděli moc dobře, o čem mluví, a byli schopni zacházet i do přesvědčivých detailů,“ popisuje obvyklé praktiky podobných podvodníčků Petr. Je na něm vidět, že je stále v šoku. „Pořád se mi nechce věřit, že na světě existují tak zákeřní lidé,“ dodává očividně zdrcená Daniela.

Po finanční transakci totiž zůstalo ticho po pěšině. Manželé se obrátili na Policii ČR a pachatelé byli následně odsouzeni za podvod. Trest? Podmíněné vězení a náhrada škody, kterou manželům způsobili. „Z rozhodnutí soudu jsem měl nejdřív radost. Říkal jsem si, že se nás konečně někdo zastal. Ten opravdový horor měl ale teprve přijít,“ vykresluje své pocity zamračený Petr.

Radost ze sousedky netrvala dlouho, její dluhy vyřešil exekutor

sinfin.digital