Na Sněžce leží sníh. Česko o víkendu vkročí do zimy a vítr bude dělat divy

Snímky z webkamery na nejvyšší české hoře potvrzují: Počasí v Česku se začíná definitivně lámat do zimy. Meteorologové předpovídají pro příští dny srážky, které od 600 metrů nad mořem budou sněhové. V neděli bude navíc foukat extrémně silný vítr a z předpovědi je proto jasné jedno: čeká nás psí počasí.

Tereziánské babí léto v Česku vystřídalo nevlídné studené počasí. Jak ukazují snímky z webových kamer, na hřebenech Krkonoš v okolí Sněžky leží sníh, teploty jsou kolem nuly a je mlhavo. Jako předzvěst počasí v následujících dnech je to všeříkající: nebe nad Českem se zatáhne, přijdou srážky a silný vítr.

Do Česka se řítí extrémně nebezpečný vítr. Lidem může jít o život a hrozí enormní škody

Sobota

V noci bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Na horách četnější a v nejvyšších polohách sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C.

Neděle

Další zatažený den se srážkami, sníh už i v polohách nad 600 metrů nad mořem a místy bouřky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, během dne od severu ochlazování.

Největším problémem ale bude extrémně silný vítr, který na horách v nárazech dosáhne 160 km/h. V důsledku toho bude špatná viditelnost a hrozí sněhové jazyky. Meteorologové varují, že poryvy můžou být dokonce životu nebezpečné.

Temná svědectví z táborů smrti. Univerzita v unikátním projektu mapuje, co trpěli přeživší nacistických lágrů

Pondělí

I začátek příštího týdne se ponese ve znamení sněhových srážek, dočkat se jich můžeme v polohách nad 400 metrů. K večeru by měly ubývat. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C.

V podobném duchu se ponesou i další dny příštího týdne. Bude zataženo, deštivo, na horách s občasným sněžením a teploty po ránu jen pár stupňů nad nulou s denními maximy kolem 10 stupňů.

SDÍLET
sinfin.digital