Návrat na magistrát: Rozvoji Prahy má šéfovat bývalý primátor Kasl

Info.cz

Pražský magistrát usilovně hledá nového šéfa Územního plánu, který do značné míry rozhoduje o podobě hlavního města. Nyní se ze seznamu kandidátů vynořilo zajímavé jméno.

Novým šéfem tohoto klíčového úřadu by se mohl stát bývalý primátor Prahy a architekt Jan Kasl. Jeho jméno chce městské radě ve středu podle důvěryhodných zdrojů Info.cz navrhnout náměstkyně primátorky Petr Kolínská.

V pozici tak vystřídá Romana Kouckého, který na ni rezignoval. Kaslova nominace jí nicméně nemusí projít. A to hned ze dvou důvodů. Pokud by radní Kaslovo jméno schválili, jeho jmenování by se uskutečnilo bez výběrového řízení. Bývalý primátor je navíc politik, což může na jeho kandidaturu vrhnout stín.  

„O ničem takovém nevím, ale hodně by mě to překvapilo. V takové funkci by měl být člověk, který je apolitický a projde výběrovým řízením," řekla Info.cz primátorka Adriana Krnáčová.

Kasl byl překvapivě zvolen primátorem v roce 1998, když se veřejnost i Kaslova domovská ODS postavili proti nominaci Jana Koukala. Primátorem zůstal až do roku 2002.

sinfin.digital