Nekonečný hit poslanců ANO. Snaží se do hry vrátit odmítnutý návrh, který má monopolizovat odtahy na dálnicích

Čeští poslanci mají v případě některých přílepků k zákonům neuvěřitelnou vytrvalost. Na INFO.CZ jsme v minulosti popisovali kauzu, kdy se poslanec ANO Josef Kott pokoušel prosadit do novely zákona o pozemních komunikacích úpravu, která by v podstatě zavedla monopol na odtahy na dálnicích. Sněmovna celý „nápad“ odmítla a na několik měsíců odtahy zmizely z agendy poslanecké sněmovny.

S velmi drobnými úpravami se podle Aktuálně.czNeovlivni.cz nyní úpravu odtahů snaží do hry vrátit další poslanec ANO – Milan Feranec. Bez zajímavosti není, že jednou z firem, která má z případného monopolu na dálnicích profitovat, je podle týdeníku Hrot i společnost Pretol. Ta je od roku 2016 sponzorem hnutí ANO, přičemž projektu Andreje Babiše poslala 100.000 korun.

Když Hrot informace o sponzorství ANO a souvislost s monopolizací odtahů zveřejnil, firma jej zažalovala. K soudu přitom posílá i INFO.CZ, které na kauzu upozornilo jako první a následně zveřejnilo i informace týdeníku Hrot.

Samotný návrh nepřijde podezřelý jenom médiím. Na skutečnost, že ze zákonné úpravy má profitovat jen několik firem, upozorňuje i dopis, který poslancům poslala mimo jiné Hospodářská komora či Autoklub České republiky. „Vážený pane poslanče, zdvořile Vás žádáme, abyste nepodpořil tento velmi kontroverzní pozměňovací návrh. Pod záminkou řešení neexistujícího problému se snaží legislativně uzamknout monopolní postavení několika společností,“ píší signatáři dopisu, který má INFO.CZ k dispozici.

sinfin.digital