Odškodnění za záměnu embryí už řeší pojišťovna. Rodiny mohou dostat miliony

Až několik milionů korun by v rámci odškodnění za zpackané umělé oplodnění mohly dostat dvě rodiny, kterým v brněnské klinice Reprofit zaměnili embrya. Klinika je ze zákona proti takovým omylům pojištěna a věc už nahlásila jako pojistnou událost. S rodinami je v intenzivním kontaktu, zatím bez žaloby.

Brněnská klinika Reprofit neprožívá po včerejšku dobré období. V Česku patřila mezi ty s dobrou pověstí i dobrými výsledky, i proto si ji také oblíbili často i cizinci z okolních zemí. Poté, co Blesk.cz jako první upozornil na skandál s prohozenými embryi mezi dvěma ženami, které se neznaly, se objevila řada otázek od klientů. „Ta zpráva vzbudila jistý ohlas, ale není to v takové rovině, že by lidé odříkali léčbu,“ tvrdí Matěj Stejskal, ředitel zdravotnického holdingu FutureLife, kam Reprofit patří.

„Šlo o lidské selhání." Brněnská klinika vysvětluje záměnu embryí

Právě Stejskal je v intenzivním osobním kontaktu s oběma poškozenými rodinami. Holding oficiálně potvrdil, že šlo o ženy z EU, podle zdroje Blesku je nejméně jedna z žen Rakušanka. „Situace je pro obě rodiny velice náročná a my se snažíme, abychom docílili s oběma páry dohody,“ řekl Blesku Stejskal.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE NA WEB BLESK.CZ

SDÍLET
sinfin.digital