Omluvu od Trumpa klidně ukážu, říká Zeman. „Věřím, že se setkáme“

Už v dubnu měl podle prvních zpráv z Hradu letět Miloš Zeman do Bílého domu na oficiální návštěvu Donalda Trumpa. Termín se ale za kuriózních okolností odsouval až do chvíle, kdy zazněla zmínka o dopisu, v němž se americký prezident údajně omlouvá za odklad. Podle zdroje Blesku z diplomatických kruhů ale v dopise žádná omluva není. Co k tomu Zeman řekl v pořadu S prezidentem v Lánech?

Prezident by mohl všechny spekulace šmahem rozptýlit, stačilo by, aby dopis zveřejnil. Na dotaz Blesku Zeman přislíbil, že dopis by se k novinářům mohl dostat. „Zeptejte se ředitele zahraničního odboru Rudolfa Jindráka, když vám ten dopis dá, já nebudu proti,“ řekl prezident.

K setkání s americkým prezidentem pak uvedl: „Nebyl jsem to já, kdo volal americkému prezidentovi, ale byl to Donald Trump, kdo volal mně. Nebyl jsem to já, kdo by se pozval do Bílého domu, ale byl to Donald Trump. Věřím, že se dřívě nebo později setkáme.“

„Naši klekli na FAU, takže je v insolvenci.“ Anonym zveřejnil, jak Babiš mluvil o likvidaci cizí firmy

Podle amerického webu Real Clear Defense se setkání prezidentů zatím nekonalo i proto, že Trumpovi vadí Zemanova náklonnost k českým zbrojařským firmám, jejichž zbraně končí v rukou teroristů.

„Podporuji české zbrojařské firmy, jako podporuji všechny české firmy,“ řekl k tomu prezident. Problém je podle něj v reexportu. „My nemůžeme kontrolovat, co s těmi zbraněmi dělají dál. Nejsme na rozdíl od USA četníkem světa,“ zakončil.

Co dalšího v pořadu zaznělo, se podívejte zde:

Ženy při těle by se podle Zemana měly zahalovat. „Z dívky bych burkini strhnul,“ ujistil

„Babiš není Kajínek, milost bych mu nedal“, řekl Zeman. Čapí hnízdo je prý provokace „nižší šarže“

„Cítím se lépe.“ Invalidní vozík Zeman odmítá a promluvil o alkoholových prohřešcích

SDÍLET
sinfin.digital