Pandemie koronaviru opět nabrala na obrátkách. Pomozte nám ochránit zdravotníky

Prezentace klienta

V posledních týdnech v České republice i ve světě opět zesílila pandemie koronaviru. Nakažených rychle přibývá, roste počet hospitalizovaných i těch, kteří nemoci podlehli. Situace v nemocnicích je vážná a zdravotníci potřebují pomoc a podporu více než kdy předtím. Pomoc nemocnicím proto startuje druhou vlnu pomoci zdravotníkům.

Během jarní vlny se do projektu zapojilo téměř třicet společností. Svou materiální i finanční pomoc z řad firem poskytl Košík.cz, Tchibo, Coca-Cola, Billa, Haribo, Zátiší Catering Group, fresh point, Penco, TETRA PAK, DM Life, Nadační fond Zkruhu, Forbes, Frontline distribution, Hartmann, MIXA, Unilever, Wilkinson, Urbanlux, Výroba ponožek, Top-obaly.cz, gastro-obaly.cz, ceskyhosting.cz, SCS Software, Tvin, wilo, Grovagon, Bapon a Cedes. Tyto společnosti zajišťovaly i dovoz trvanlivých potravin, jídel, nápojů, kávy nebo hygienického zboží a logistiku.

Přidali se i jednotlivci, kterým také patří obrovské poděkování.

Dohromady se v průběhu jarní vlny podařilo vybrat více než 930 tisíc korun.

Ty jsme uložili na transparentní účet a průběžně financovali potřeby nemocnic. Poslední investicí byl nákup respirátorů na konci července, v době, kdy pandemie slábla, abychom byli připraveni na případnou druhou vlnu. Obávaný scénář se bohužel naplnil a nakoupené respirátory nyní směřují do nemocnic.

V průběhu tohoto týdne se opět zvedla velká vlna solidarity a znovu přichází významná materiální i finanční pomoc, od společností i jednotlivců. Jednotlivé příspěvky je možné sledovat na transparentním účtu. Partneři, kteří pomáhali na jaře, se znovu zapojují do projektu a jednáme o dalších společnostech, které by mohly pomoci. Všechny aktivity budeme pravidelně zveřejňovat na našich stránkách.

Tým, který vede celý projekt Pomoc nemocnicím, získal v první vlně spoustu zkušeností. Nyní je jeho cílem především individuálně reagovat na konkrétní požadavky jednotlivých nemocnic. Díky pravidelné komunikaci s nemocnicemi zajistí takovou pomoc (finanční nebo materiální), která bude potřeba nejvíce.

Aktuální situace

V rámci projektu pomocnemocnicim.cz jsme v kontaktu už se 14 nemocnicemi. Situace je mnohem vážnější než na jaře. Někteří zdravotníci jsou v nemocnici od počátku vypuknutí pandemie a prakticky neměli možnost si pořádně oddechnout, i proto jsou teď mnohem více ohrožení. Jejich zdraví je pro nás klíčové, proto jsme jim opět nabídli podporu.

Do nemocnic míří respirátory v hodnotě 321 957 Kč, jde o 1 870 ks respirátorů typu FFP3 A 1 900 ks FFP2 respirátorů od českých výrobců.

Prioritou pro všechny zapojené nemocnice je ale v současné době výživa. Nemocnice teď potřebují pro své zaměstnance především ovoce jako zdroj vitamínu, pitný režim a zdroje rychlé energie.

„Naši zdravotníci jsou vystavení extrémnímu tlaku a ocení jakoukoli formu vaší podpory,“ říkají zástupci nemocnic.

„Chceme, aby naši zaměstnanci věděli, že nám na nich záleží a že se pro ně snažíme najít podporu, která jim náročnou službu alespoň trochu zpříjemní,“ dodávají.  

Některé nemocnice zřizují pro své zaměstnance také dětské skupiny a hlídání dětí, aby jejich rodiče mohli dále poskytovat zdravotní péči.

Vlna solidarity, která se zvedla na jaře byla nečekaná, ale v druhé vlně, která nastoupila s mnohem větší silou, budeme podporu pro zdravotníky potřebovat ještě více.

Do projektu je zapojeno zatím celkem 14 nemocnic – „pilotní“ Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Plzeň, Fakultní nemocnice Hradec Králové, Oblastní nemocnice Kolín, Thomayerova nemocnice, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa a Oblastní nemocnice Kladno, Karvinská hornická nemocnice, Nemocnice Na Homolce a Nemocnice v Mariánských lázních a Karlovarská krajská nemocnice. Do dalších nemocnic, například do Nemocnice v Českých Budějovicích, Nemocnice Jihlava nebo Nemocnici Cheb dorazí jednorázová individuální pomoc dle konkrétních požadavků jednotlivých zařízení.

Společnost BILLA navázala na svou jarní aktivitu z první vlny pandemie a darovala téměř 11 tun ovoce do dvou nemocnic. Potřebné vitaminy a energii v podobě ovoce dodala doktorům, sestřičkám a pracovníkům v laboratořích v pražské nemocnici FN Motol a v nemocnici v Uherském Hradišti. Do každé nemocnice společnost BILLA zavezla 7 palet ovoce v hodnotě 178 000 Kč. Dohromady tak z centrálního skladu BILLA v Modleticích u Prahy putovalo do nemocnic téměř 11 tun ovoce v celkové hodnotě 356 000 Kč. Do nemocnice v Uherském Hradišti míří palety s ovocem přímo na nejrizikovější oddělení ARO, Infekční oddělení a oddělení interního lékařství.

Do projektu se hlásí další nemocnice, kterým bude možné pomoci díky zapojení dalších partnerů a finančním darům. Budeme rádi, když se zapojíte i vy. Pomoc může každý. Stále platí, že nemocnice ocení zejména organizovanou pomoc. Prostřednictvím projektu pomocnemocnicim.cz pomůžeme přesně tam, kde je třeba.

Cílem projektu je co nejvíce usnadnit práci zdravotníkům, kteří se teď víc než kdy jindy potřebují soustředit na práci a nemají dostatek času na odpočinek, přípravu jídla či obstarání byť jen základního nákupu. To, čemu se lékařům, sestřičkám a dalšímu personálu nemocnic v této době nedostává, jsou především základní potraviny, občerstvení a věci osobní hygieny. Prostřednictvím projektu pomocnemocnicim.cz tak „našim hrdinům“ přímo na pracoviště pomáháme zajistit to, co si kvůli své vytíženosti teď sami neobstarají, a to díky našim partnerům a finanční pomoci jednotlivců, která putuje na transparentní účet. Zároveň můžeme udělat i něco pro jejich blízké, kteří jsou při této nelehké situaci ochuzeni o rodinnou péči.

Iniciátorem projektu je ředitel FN Motol Miloslav Ludvík, zřizovatelem veřejné sbírky a organizátorem projektu je kreativní agentura McCann Prague, komunikaci zajišťuje PR agentura Hero & Outlaw.

POMOZTE NEMOCNICÍM PEČOVAT O NAŠE HRDINY.

Zasláním finančního příspěvku na transparentní účet přispějete na zajištění potřeb pro zdravotní personál stojící v první linii v boji s koronavirem.

Děkujeme za každý příspěvek.

Číslo transparentního účtu pro zasílání příspěvků najdete zde: 3252709036/5500.

Kompletní informace o projektu najdete na tomto linku: www.pomocnemocnicím.cz.

sinfin.digital