Paralyzovaná Praha. Prasklé potrubí z roku 1884 úplně zastavilo dopravu

ČTK

Noční havárie potrubí zatarasila magistrálu u mimořádně frekventované křižovatky ulic Sokolská a Ječná. Vytvořila se kolona přes celé centrum. Pražský magistrát žádá řidiče, aby se centru metropole raději vyhnuli.

Kvůli poruše potrubí je bez vody zhruba 150 odběratelů v části Sokolské ulice a ulici Na bojišti, uvedl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek. Dodávky vody budou obnoveny ve večerních hodinách, v průběhu úterý se pak otevřou levé jízdní pruhy magistrály směrem z centra. Zbytek silnice by měl být zprovozněn ve středu. Vodohospodáři v průběhu dne provedli na místě průzkum, aby zjistili, zda se pod silnicí nevytvořila kaverna, která by mohla opravu zkomplikovat.

Kvůli uzavření rušné Sokolské ulice apeloval pražský magistrát na motoristy, aby raději nevjížděli do centra města. „Žádáme řidiče, aby se centru Prahy vyhnuli, uzavření této části Severojižní magistrály představuje vážnou dopravní komplikaci. Pro automobilovou dopravu budou ve spolupráci s policií vytyčeny objízdné trasy,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Městské hromadné dopravy se havárie vodovodu dotkla jen minimálně. Pražský dopravní podnik pouze musel na náměstí I. P. Pavlova přesunout zastávku autobusové linky 148, uvedl mluvčí podniku.

sinfin.digital