Pěstounka na Rokycansku brutálně týrala dvouleté batole. Skončilo v bezvědomí a na pokraji smrti

Otřesný případ řeší kriminalisté na Rokycansku. Obvinili pětadvacetiletou ženu, která podle nich jako pěstounka týrala dvouleté batole. Dítě skončilo v nemocnici, kde bojuje o život. Ženu soud poslal do vazby.

Pěstounská rodina žije v Rokycanech teprve krátce, uvedl tamní Deník. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že manželský pár dostal v červenci do pěstounské péče dvě děti ve věku půl roku a dva roky. Policie podezírá z týrání staršího dítěte jen ženu.

Zmizelá Míša už není „dítě v ohrožení“. Policie tuší, kde leží tělo

Vše vyvrcholilo minulý čtvrtek, kdy dítě museli odvézt do nemocnice záchranáři. Tam se podle Deníku dostalo v bezvědomí a v mimořádně závažném stavu. V péči lékařů nadále zůstává a jak na tom aktuálně je, není známo.

„Situaci jsme stejně jako policie začali ihned řešit,“ uvedla vedoucí sociálního a zdravotního odboru v Rokycanech Blanka Kohoutová. O svěření dítěte do péče podle ní nerozhodoval Okresní soud v Rokycanech a nerozhodovala tak o případu ani místní sociálka.

Policie pěstounku stíhá pro podezření ze spáchání těžkého ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby. Od soboty je vazbě. Vyšetřování případu nadále pokračuje.

SDÍLET
sinfin.digital