Plat policisty nestačil. Pražský strážník za peníze organizoval prohlídky ve vietnamské tržnici

ČTK, luš

15. 08. 2017 • 23:14

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá dvojici pražských policistů podezřelých ze zneužití pravomoci a neoprávněného nahlížení do policejních databází. Jeden z obviněných podle inspekce za peníze organizoval poznávací prohlídky ve vietnamské tržnici. 

Oba policisté jsou vyšetřováni na svobodě. Podle informací televize Nova je jedním ze stíhaných vedoucí policejního týmu Regulátor, který má na starosti kriminalitu v tržnici Sapa. Druhý policista je podle televize jeho podřízeným.

GIBS policisty stíhá pro podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči dat. „Oba obvinění policisté měli neoprávněně vstupovat do informačních systémů Policie České republiky a Ministerstva vnitra ČR a pro svou vlastní potřebu tak nezákonně získávat informace,“ uvedla k případu inspekce. Jeden z obviněných podle vyšetřovatelů navíc zneužil kontakty získané v souvislosti s výkonem služby a za peníze organizoval pro zájemce z řad veřejnosti poznávací prohlídky vietnamské tržnice.

Případem se zabývá Městské státní zastupitelství v Praze.

SDÍLET