Policie má novou stopu v případu zmizelé Míši. Senzibil ji poslal za hranice

Policie prověřuje novou stopu v případu zmizelé školačky z Ústí nad Labem. Uvedl to server Seznam Zprávy, podle kterého vyšetřovatelé jednají na základě dopisu, který do redakce dorazil. Muž, který ho sepsal, v něm ukázal na německé městečko Großschönau ležící vedle Varnsdorfu hned u českých hranic.

Ačkoli policie případ ztracené Míši oficiálně odložila, aniž by vypátrala, kde dívka je, sama upozorňovala, že další podněty prověřuje. Konkrétně se mělo jednat o dvě informace od lidí. Jednou z nich je právě dopis, který má redakce Seznam Zpráv k dispozici.

Máma nemusí mít pocit viny, říká o případu zmizelé Míši policejní psycholožka

Jak server uvedl, muž, který dopis sepsal, se sám označuje za senzibila. Tvrdí, že se pátrání na vlastní pěst dlouhodobě věnuje, a zná prý konkrétní místo, kde dívka je. Michaela je podle něj stále naživu.

Redakce dopis předala policii a ta teď potvrdila, že je to jeden ze dvou podnětů, na základě kterých v případu pokračuje. Na tiskové konferenci vyšetřovatelé minulý týden tyto dvě stopy označovali za relevantní.

Podle Seznamu se teď kvůli dopisu do akce zapojili i kolegové českých policistů ze Saska.

Dvě kritické hodiny v případu Míši z Ústí. Je tohle chvíle, kdy dívka zmizela?

Míša zmizela 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Hlavním podezřelým byl pro policisty po celou dobu přítel její matky, který nedokázal vysvětlit rozpory ve svých výpovědích. V průběhu vyšetřování ovšem spáchal sebevraždu a policistům se do té doby nepodařilo nashromáždit důkazy, na základě kterých by ho mohli obvinit. Jiného podezřelého v současnosti nemají.

Po mužově sebevraždě policie našla v jeho autě školní potřeby s dívčinou DNA. Kriminalisté byli přesvědčeni, že tělo dívky je ukryto na trase z Ústí nad Labem do Plzně, nicméně sami na tiskové konferenci potvrdili, že je zajímají další podněty a možné stopy. A že o Míše v posledních měsících pátrání nic zásadního nezjistili.

Je mrtvá, život jde dál. Otec Míši Muzikářové se vzdal nadějí

„Neustále nám chodí poznatky, budeme je prověřovat. Michaela je stále v systémech policie jako hledaná osoba a určitě budeme dál pracovat s rodinou tak, abychom získali případné indicie, které by nás mohly dovést k tělu,“ dodal před týdnem kriminalista Martin Charvát.

SDÍLET
sinfin.digital