Praha 10 dala za horský hotel 100 milionů korun. Teď tam nemůžou jezdit děti kvůli špatné hygieně

Žáci základních škol z Prahy 10 zatím neodjedou na školu v přírodě do Horského hotelu, který městská část vlastní v Jánských Lázních. Radnice chce mít jistotu, zda je zařízení v Krkonoších v pořádku. Dnes o tom informoval mluvčí Prahy 10 Vít Novák. Městská část má s objektem dlouhodobé problémy, kromě porušení hygienických norem byla podle opozičních zastupitelů v minulosti předražena rekonstrukce.

 "Chceme si být jistí, že děti budou na Černé hoře ubytované v odpovídajících bezpečnostních a hygienických podmínkách. Dokud si tím jistí nebudeme, výjezdy dětí na Horský hotel pozastavíme," uvedl radní Prahy 10 pro školství Ondřej Počarovský (TOP 09).

V průběhu léta radnice obdržela zprávu hygieniků, že provozovatel v minulosti nedodržoval některé hygienické limity. Na pokyn rady městské části nyní stav objektu prověřují nezávislí odborníci. Do hotelu každoročně jezdí na školy v přírodě několik tisíc dětí ze škol v Praze 10, přes léto jej soukromý provozovatel využívá komerčně.

Objekt hotelu vlastní společnost Praha 10 - Majetková, zřizovaná městskou částí. Zastupitelská opozice kritizovala rekonstrukci budovy z léta 2014, která podle nich byla nekvalitně provedená a navíc výrazně předražená. Padlo kvůli tomu i trestní oznámení. Dříve se objevilo také obvinění, že se někteří zastupitelé Prahy 10 v hotelu rekreovali zdarma.

Budovu na svazích Černé hory koupila Praha 10 v roce 2008 za 48 milionů korun, za dalších více než 50 milionů ji poté opravila. Hotel pro městskou část spravuje soukromá firma vzešlá z výběrového řízení. Koupi hotelu tehdejší vedení radnice odůvodňovalo potřebou rekreace dětí ze škol ve správě městské části. Dotované pobyty vycházejí na 800 až 1000 korun za týden.

SDÍLET
sinfin.digital