Pražský sběratel měl doma munici a radioaktivní předmět. Desítky lidí kvůli němu v noci musely z domu

Velké množství munice i předmět vydávající radioaktivní záření našli policisté v noci na dnešek v bytě sběratele vojenských předmětů v Praze 10. Z domu bylo již do půlnoci evakuováno 26 lidí. Na místo vyrazil kromě pyrotechnika také speciální tým, který prozkoumá radioaktivní předmět. ČTK to řekl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Příbuzní sběratele, kteří byt v panelovém domě v Želivecké ulici vyklízeli, nejprve policii v neděli kolem 21:00 oznámili, že asi objevili nášlapnou minu. „Policejní pyrotechnik následně konstatoval, že tento konkrétní předmět není nijak nebezpečný, neboť se jedná o alternátor, což ale laik nemusí na první pohled rozeznat,“ sdělil Hulan.

„Nicméně při další prohlídce bytu našli policisté značné množství vojenské munice, volně uložené na různých místech bytu,“ doplnil.

Žijeme v nejnebezpečnějším světě za posledních třicet let, říká generální tajemník NATO

Pyrotechnik poté nařídil okamžitou evakuaci celého vchodu domu. Po ukončení evakuace, která trvala přibližně do půlnoci, zahájil pyrotechnik prohlídku nalezené munice. Při tom byl také objeven předmět, který vydává radioaktivní záření. Bližší informace zatím policisté nezveřejnili.

SDÍLET
sinfin.digital