Pražští radní budou řešit energetické úspory, dopravu na Pohořelci i zličínský rybník

Rada hlavního města projedná plán energetických úspor v městských objektech. Na programu radních je celkem pět bodů, dalšími jsou například studie dopravního řešení Pohořelce, memorandum mezi magistrátem a Středočeským krajem ohledně zásobování pitnou vodou nebo odkup rybníku na Zličíně.

Vedení města plánuje uzavřít rámcovou smlouvu na zajištění energetických úspor s využitím metody, při které by se služby společnosti, která vyhraje soutěž, alespoň zpočátku hradily z ušetřených peněz. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 49,8 milionu korun na 12 let a úspory se zatím mají týkat sedmi budov, například sídla Technické správy komunikací, areálu Výstaviště nebo Obecního domu.

Praha má na zkoušku 15 sdílených elektromobilů. Parkování v zónách je s nimi zdarma

Radní projednají rovněž záměr vypracování dopravního řešení Pohořelce. Důvodem je požadavek ministerstva obrany na zrušení průchodu podloubím, který propojuje Pohořelec s Dlabačovem. Tato změna by ale podle magistrátu výrazně narušila pěší i automobilový provoz a je proto nutné navrhnout celkové řešení dopravy v oblasti.

Na Petřín jedině po svých. Lanovka se na dva týdny zastavila

Na programu jednání je i memorandum o budoucí spolupráci mezi Prahou a Středočeským krajem v otázce zajištění dostatku pitné vody. Rada bude schvalovat rovněž odkoupení rybníku na Zličíně v blízkosti sídliště Řepy za asi 4,3 milionu korun.

SDÍLET
sinfin.digital