Pražští radní budou řešit energetické úspory, dopravu na Pohořelci i zličínský rybník

ČTK, adg

10. 10. 2017 • 12:17

Rada hlavního města projedná plán energetických úspor v městských objektech. Na programu radních je celkem pět bodů, dalšími jsou například studie dopravního řešení Pohořelce, memorandum mezi magistrátem a Středočeským krajem ohledně zásobování pitnou vodou nebo odkup rybníku na Zličíně.

Vedení města plánuje uzavřít rámcovou smlouvu na zajištění energetických úspor s využitím metody, při které by se služby společnosti, která vyhraje soutěž, alespoň zpočátku hradily z ušetřených peněz. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 49,8 milionu korun na 12 let a úspory se zatím mají týkat sedmi budov, například sídla Technické správy komunikací, areálu Výstaviště nebo Obecního domu.

Radní projednají rovněž záměr vypracování dopravního řešení Pohořelce. Důvodem je požadavek ministerstva obrany na zrušení průchodu podloubím, který propojuje Pohořelec s Dlabačovem. Tato změna by ale podle magistrátu výrazně narušila pěší i automobilový provoz a je proto nutné navrhnout celkové řešení dopravy v oblasti.

Na programu jednání je i memorandum o budoucí spolupráci mezi Prahou a Středočeským krajem v otázce zajištění dostatku pitné vody. Rada bude schvalovat rovněž odkoupení rybníku na Zličíně v blízkosti sídliště Řepy za asi 4,3 milionu korun.

SDÍLET