„Má antibabišovské pořady a antibabišovci komentují volby.“ Premiér zaútočil na Českou televizi

Premiér Andrej Babiš po volbách stupňuje kritiku České televize. Pokud na víkendové tiskové konferenci po skončení hlasování ČT obvinil, že k němu nebyla férová, ve svém týdenním shrnutím na sociálních sítích, které je známé jako „čau lidi“, citelně přidal.

„Viděli jste tu debatu, kde jsem ani nedostal slovo, kde jsem nemohl reagovat na ty lži našich oponentů. Ale to není nic nového. Česká televize má několik pořadů antibabišovských. A samozřejmě i včera celý den jsme viděli antibabišovce komentovat volby,“ říká Babiš svým voličům.

„Antibabišovským komentátorem“ má nejspíš – a poněkud paradoxně – na mysli bývalého poslance hnutí ANO a současného komentátora Deníku Martina Komárka. Ten hodnotil výsledky hnutí ANO a kritizoval Babiše za nízké investice. „Včera jsem viděl jednoho zoufalého redaktora, který říká, že se nestaví. Prosím vás, všude se staví. Já myslím, že to všichni vidí, co se děje,“ dodává premiér v „čau lidi“.

Podle Babiše média nejsou schopná ocenit, že volby vyhrál, a místo toho se tváří, že je sám poraženým. „Vždycky mám pocit, že když vyhrajeme, tak vlastně nevyhrajeme, protože v mediálním prostoru se všichni ubezpečují, že vyhráli jiní. No ale myslím si, že vy tomu dobře rozumíte, co říkám. A že jste schopni rozlišit, kde je pravda a kde je lež,“ uzavřel.

Koronavirus jako divoká karta. Jak může Trumpovo onemocnění zahýbat s kampaní?

Relativní vítězství a absolutní porážka Andreje Babiše

Fiasko. Vládní blok v senátních volbách propadl, opozice v horní komoře opět posílí

SDÍLET
sinfin.digital