Problém pro kandidátku na rektora UK. Publikovala v pseudovědeckých časopisech, kde byly mezi autory i postavičky se Simpsonů

Současnou prorektorku Univerzity Karlovy (UK) Milenu Králíčkovou zasáhl reputační problém. Jak totiž jako první informoval deník E15, prorektorka měla opakovaně publikovat v takzvaných predátorských časopisech. Ty se sice na první pohled tváří jako vědecké, často však jen nabízejí placený prostor pro texty bez oponentury. Situace je o to vážnější, že Králíčková aktuálně kandiduje na post rektora UK. 

Na problém pro současnou prorektorku UK na počátku upozornil spolek Věda žije. Podle něj současná prorektorka s rektorskými ambicemi Miluše Králíčková publikovala v časopisech, které jsou potenciálně predátorské. „Konkrétně se jedná o pět článků, z nichž čtyři byly publikovány v časopisech vedených na Beallově seznamu „potenciálních predátorských časopisů a vydavatelů“, uvedl spolek. „Všechny tyto články publikovala Milena Králíčková v autorské dvojici společně s Václavem Větvičkou z University of Louisville a u čtyř z nich byla také první autorkou,“ doplnil.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Jak se k celé situaci staví sama prorektorka Milena Králíčková?
  • Jak může současná kauza volbu rektora ohrozit?
sinfin.digital