Průměrný Čech kontroluje mobil v práci každých 18 minut. Smartphone je zabaví skoro na dvě hodiny denně

Češi kontrolují svůj mobil v práci stále častěji. V průměru se na displej mobilního telefonu podívají každých 18 minut. Loni byl interval o tři minuty delší. Vyplývá to analýzy společnosti truconneXion na vzorku 2000 zaměstnanců.

Každý den během pracovní doby lidé zkontrolují telefon 52 krát, loni 46 krát. Manipulace s telefonem jim zabere jednu hodinu a 42 minut denně. „To je o osm minut více než loni v říjnu. Celkově se zvyšuje čas strávený kontrolou došlých zpráv, statusů či novinek zpravodajských serverů," uvedl Martin Hnízdil z truconneXion.

Pražské elity kážou ze zlatého nočníku. Nedivte se, že lidi mají radši Zemana, říká Kartous

Chytré telefony nabízejí řadu způsobů, jak se na pracovišti rozptýlit, a zaměstnanci toho hojně využívají. Z analýzy vyplývá, že potenciál chytrých telefonů spíše lidem čas bere, než aby jej šetřil. Příval zpráv a různých funkcí je vyrušuje z práce nebo poskytuje lákavou příležitost pro lelkování.

„Ze všech využívaných funkcí představuje telefonování pouze 12 procent a její podíl, stejně jako u klasických SMS zpráv, každoročně klesá ve prospěch komunikačních aplikací typu Skype, WhatsApp či Facebook Messenger. Patrný je nárůst času stráveného na sociálních sítích, větší konzumace multimediálního obsahu a různých aplikací," dodal Hnízdil.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Podíl chytrých mobilů neustále roste. Z 1,9 miliardy telefonů, které by se měly prodat v příštím roce, bude podle analytické firmy Gartner 1,6 miliardy smartphonů.

SDÍLET
sinfin.digital