Revizorů v Praze přibude. Dopravní podnik spustil náborovou kampaň

Cestujících bez jízdního dokladu v Praze každoročně přibývá, dopravní podnik hlavního města proto reaguje. Odstartoval náborovou kampaň, jejímž cílem je posílení sboru revizorů. Ten dnes čítá 145 zaměstnanců na této pozici.


 

Zatímco v roce 2013 bylo evidováno 252 766 černých pasažérů v městské hromadné dopravě, loni bylo uloženo 299 533 postihů cestujícím, kteří porušili přepravní podmínky. Za první pololetí letošního roku to je už 150 tisíc osob. Dopravní podnik se proto snaží posílit stávající tým revizorů – zaměstnat chce patnáct nových, mzdové ohodnocení ale nekonkretizoval.

15 korun za euro a běloruské rubly. Zahraniční turisté jsou v Praze pro zloděje snadnou kořistí

„Práce přepravního kontrolora je psychicky i fyzicky velmi náročnou činností a přirozeně zde dochází k určité fluktuaci pracovníků. Dle potřeby jsou proto organizovány přibližně jednou ročně nábory a výběr nových revizorů,“ odpověděl E15 dopravní podnik. Ten se musel za posledních pět let vypořádat s úbytkem 88 revizorů, kteří se rozhodli ukončit pracovní poměr - tedy s úbytkem víc jak poloviny stávajícího stavu.

Se zvyšujícím se množstvím černých pasažérů stoupá i částka, kterou revizoři vybrali na pokutách. Ty se obvykle pohybují ve výši osmi set korun. Zatímco v roce 2013 museli cestující zaplatit 104 milionů, vloni to bylo už 139 milionů. Vzhledem k dlouhodobě stoupajícímu počtu černých pasažérů a příbytku revizorů se dá předpokládat, že se bude zvyšovat i finanční obnos plynoucí dopravnímu podniku z pokut.

Více si přečtěte na webu E15.cz. 

SDÍLET
sinfin.digital