Robejšek: Lidé mají existenční strach, dosavadní styl vládnutí selhává

Info.cz

Obyčejní lidé mají podle politologa Petra Robejška pocit, že se vláda dostatečně vážně nezabývá jejich problémy. Jejich nespokojenost se pak podle něj logicky snaží využít politická uskupení, která ji využívají jako žebřík k moci. Robejšek, který tento týden oznámil založení strany Realisté, to řekl v rozhovoru pro dnešní vydání deníku Právo.

„Lidé „tam dole“ zažívají existenční strach a mají dojem, že je „ti nahoře“ pouze poručníkují,“ podotkl politolog. Dosavadní styl vládnutí podle něj selhává, když nedokáže adekvátně reagovat na různé krize. Je proto čas na změnu, říká Robejšek.

„Při troše štěstí tedy zažijeme zásadní změnu a začne éra politiky, která se soustředí na opravdu důležité problémy a účelná řešení. Vláda, která bude chtít být úspěšná, se bude věnovat zejména tomu, co je pro její zemi nejdůležitější a co může zároveň měřitelně a rychle ovlivnit,“ podotkl.

Mezi hlavní priority Robejškovy strany patří rodina, bezpečnost, národní bohatství a odpovědnost. Detailní program představí Realisté na jaře. Do té doby se také rozhodnou, jestli postaví vlastního prezidentského kandidáta.

Novou stranu chce podpořit miliardář Marek Dospiva z investiční skupiny Penta. „Pan Dospiva má dlouhodobě zájem o to, jak posuzuji politické a ekonomické události u nás i ve světě, a o moje myšlení vůbec,“ řekl v rozhovoru Robejšek. „Vážně uvažuje i o podpoře Realistů,“ dodal.

sinfin.digital