Rodiče z dětského centra unesli bratry, které jim odebral soud. Policie je vede jako „děti v ohrožení“

ČTK

lup

Policie pátrá po bratrech, kteří byli soudně odebráni rodičům. Ti desetiletého Davida a čtyřletého Leonarda Lackó unesli v pátek z dětského centra ve Strakonicích. Podle vyšetřovatelů svědci viděli rodiče v Německu. Oba pohřešovaní chlapci jsou vedeni v policejním systému Dítě v ohrožení.

„Kolegové mají záchyt od svědka z Freyungu, že se to auto s posádkou čtyř osob, z toho byly dvě děti, mohlo pohybovat někde u Freyungu. Je předpoklad, že by se možná přes Německo a Rakousko mohli dostat na Slovensko, protože tam mají kořeny. Aktuálně rozšiřujeme pátrání na Německo, Rakousko a Slovensko, budeme se snažit získat evropský zatýkací rozkaz,“ řekl ČTK policejní mluvčí Jiří Matzner.

David Lackó se narodil v roce 2007, Leonard Lackó v roce 2013. Bratři byli soudně odebráni rodičům Anitě Lackó a Bronislavu Slobodovi. „Rodiče kluky unesli z dětského centra ve Strakonicích během povolené návštěvy. Odjeli vozem Chrysler Voyager zelené barvy s poznávací značkou BA477HU neznámo kam,“ řekl mluvčí policie. Vyzval, ať lidé jakékoliv informace k jejich pohybu, pobytu či plánům volají na linku 158.

sinfin.digital