Sestřička přinesla matce ke kojení mrtvé dítě. Benešovskou nemocnici vyšetřuje policie

Teprve 19 hodin starého chlapečka přinesli v lednu letošního roku matce ke kojení. Dítě už ale bylo tou dobou nejspíš mrtvé. Systémy na lůžku smrt novorozence nezaznamenaly, policie případ prošetřuje. Příčina úmrtí je prozatím neznámá, stejně tak jako případný viník.

V nejhorší ráno v životě se pro osmadvacetiletou matku proměnilo to, které mělo být její první s jejím druhým dítětem. Den před tím porodila zdravého chlapečka, který v tabulkovém testu novorozenců dosáhl nejvyššího možného počtu bodů. Druhý den ráno už byl ale mrtvý. A co hůř, jeho smrti si přístroje ani personál nevšimly.

Novinářka pracovala mezi nejhůř placenými: Už na nic nemají sílu, nemůžou si skoro ani nakoupit

Když ho ráno přinesli matce na kojení, viděla už jen modrý obličej svého dítěte. Sestra tělíčko novorozence zvedla a zjistila, že nedýchá. Vyběhla s dítětem na chodbu a rychle se začali sbíhat lékaři. Jenže pro chlapečka už bylo pozdě. „Jsem si na sto procent jistý, že chlapce přinesli už mrtvého,“ tvrdí otec dítěte Milan Orna pro Mladou frontu Dnes, která na případ upozornila.

„Alarm na výhřevném lůžku, který je normálně slyšet přes dvoje dveře, tentokrát nespustil. Nevím, nechápu,“ vypovídala jedna ze sester na policii, která případ prošetřuje. Matka dítěte upozorňovala na zdravotní stav svého syna už večer před tragédií. Dítě zvracelo a špatně dýchalo, tak si zdravotnice nechaly dítě přes noc na pokoji, kde ležely i další děti.

Více na Blesk.cz

SDÍLET
sinfin.digital