Skupiny EPH a J&T pomáhají chránit seniory. Zdarma poskytnou desetitisíce ochranných pomůcek

Skupiny EPH a J&T se rozhodly, že část z pomoci pro Česko a Slovensko určenou na boj proti šíření koronaviru věnují zařízením pečujícím o seniory, kterým stále chybí zdravotnické pomůcky. V první dodávce jim poskytnou 200 tisíc respirátorů KN-95 (odpovídají FFP2). 

„Vzhledem k příznivému zásobení řady českých nemocnic i nadějným zprávám o celkovém vývoji epidemie koronaviru v České republice se domníváme, že hlavní prioritou se stává péče o nejvíce ohrožené skupiny. Domovy pro seniory představují největší z nich. Proto jsme se rozhodli další fázi pomoci směřovat právě k nim,“ uvedl Daniel Častvaj, ředitel komunikace EPH.

Čírtek: Musíme se zničit, abychom se ochránili před koronavirem?

Na rozdíl od první fáze pomoci, která směřovala zejména do nemocnic v lokalitách, kde poskytuje EPH dodávky tepla, se o tuto pomoc mohou hlásit všechny domovy seniorů v České republice. Učinit tak mohou >>ZDE<< .

„Respirátory třídy FFP2 jsou určeny pro ošetřující personál, protože dramaticky snižují riziko vnosu nákazy do daného zařízení,“ dodává Častvaj.

Asi přichází doba levicových umělců. Problém je, že máme v čele státu estébáka, říká Hrbek

Skupiny J&T a EPH vyčlenily na pomoc Slovensku a Česku dohromady přes 215 milionů korun. Celkem bylo zatím do Česka a Slovenska dodáno 1 500 000 chirurgických roušek, 800 000 respirátorů typu N95 a KN95, 30 000 ochranných obleků, 25 000 ochranných brýlí a 50 000 testů. Další dodávky jsou podle Častvaje objednány a zaplaceny, čeká se jen na dodání.

 

SDÍLET
sinfin.digital