Šlechtová přitvrzuje proti Praze. Z přípravy plánu, podle kterého se bude stavět, vyblokovala klíčového experta

Studená válka ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) a pražského magistrátu se znovu dostává do horké fáze. Šéfka MMR podle informací serveru E15 zatrhla účast v komisi pro dokončení Metropolitního plánu spoluautorovi stavebního zákona a přednímu odborníkovi na územní plánování Tomáši Sklenářovi.

Metropolitní plán má nově určovat pravidla pro veškerou výstavbu v hlavním městě. Pražský magistrát má jeho návrh dostat na konci září, není ale jisté, jestli ho nesmete ministerstvo Karly Šlechtové.

Chceme s Macronem vytvořit proevropskou stranu, říká pro INFO.CZ lídr nového hnutí Tak jo! Rozumek

„Nemohu se nadále zúčastňovat jednání Komise pro dokončení Metropolitního plánu. Jsem ve smluvním vztahu se subjektem, který vyslovil zásadní nesouhlas s tím, abych v komisi nadále působil,“ uvedl poradce Šlechtové Sklenář v mailu členům komise, který má E15 k dispozici.

Ministerstvo zdůvodňuje Sklenářův odchod střetem zájmů. Podle některých názorů však souvisí krok Šlechtové s tím, že MMR nový územní plán metropole nenechá po jeho obdržení kvůli právním nesrovnalostem projít. To naznačuje i Sklenář. Zmiňuje loňský rozbor metropolitního plánu z dílny odborné pracovní skupiny.

Pokračujte ve čtení článku zde.

SDÍLET
sinfin.digital