Sněžení způsobilo desítky nehod. Problémy hlásí především Morava

HalfPageAd-1

ČTK, bau

16. 02. 2018 • 14:16

Dopravu v České republice komplikuje sněžení. Na silnicích se staly už desítky nehod, většinou jsou ale bez zranění nebo jen s lehčími zraněními. Problémy hlásí silničáři hlavně na Moravě. Většina silnic je průjezdná, řidiči ale musejí být opatrní. Odpoledne by sněžení mělo ustávat.

Mobile-rectangle-3

V Jihomoravském kraji už policie od rána eviduje asi sto dopravních nehod. Momentálně je uzavřená silnice I/52 mezi Mikulovem a Pernou ve směru na Brno, kde se srazily dva kamiony. Nehoda dvou kamionů se ráno stala také v Mikulově, oba vozy skončily v příkopu a řidiči byli převezeni do nemocnice. V Nebovidech na Brněnsku narazil sypač do rodinného domu, nehoda se obešla bez zranění, stejně tak srážka autobusu s osobním vozem ve Střelicích.

„Dosud jsme v souvislosti se sněžením řešili asi tři desítky nehod, žádná vážnější se naštěstí nestala,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie apeluje na řidiče, aby přizpůsobili svoji jízdu stavu vozovky.

V Olomouckém kraji evidují policisté dvě desítky nehod. Zranění si vyžádaly srážky například u Topolan, Bukovan, Dubu nad Moravou či Pňovic. Ve Zlínském kraji je nehod asi třicet. S jedinou výjimkou jsou všechny bez zranění.

Ve Zlínském kraji dnes vydatně sněží, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na hlavních tazích většinou leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření. V kraji se dopoledne staly tři desítky nehod, obešly se téměř bez zranění, řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

V západní části země je situace klidnější, ale také tam sněžilo a problémy mohou mít hlavně kamiony. Krátkodobě ucpané byly kvůli nim třeba silnice u Nalžovských Hor nebo poblíž Olešné na Tachovsku.

Silnice v Ústeckém kraji jsou dnes sjízdné s velkou opatrností. Řidiči si musejí dát pozor na ledovku a námrazu. Zledovatělé jsou i chodníky. V některých místech sněží. Pokryté sněhem jsou horské silnice.

Všechny silnice v Jihočeském kraji byly kolem poledne sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři, kteří ráno odklízeli napadaný sníh a měli v terénu veškerou techniku, již jen dokončovali úklid některých úseků. Policie od rána řešila 20 dopravních nehod. Uvedli to dnes dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jiří Novotný a krajská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Podle předpovědi meteorologů by měly srážky postupně od severozápadu ustávat, ubývat bude také oblačnost. Od večera až do sobotního rána ale pro nižší polohy Moravy, Slezska a Českomoravské vrchoviny platí výstraha před náledím a zmrazky.

SDÍLET

Billboard-bottom-1