Společné akce, sdílení reklamních ploch i dobrovolníků. Nerudová potvrdila spolupráci s Pavlem pro druhé kolo

Danuše Nerudová, třetí v prvním kole prezidentských voleb, na společné tiskové konferenci po boku Petra Pavla nastínila, jak bude vypadat jejich spolupráce před druhým kolem. „Jsou tu dva kandidáti – jeden reprezentuje demokratické hodnoty, prozápadní směřování, ukotvení Česka v NATO a EU a také práci, kterou třicet let vykonával pro republiku, druhý nic z tohoto nereprezentuje. Potřebujeme prezidenta, co nekandiduje jen proto, že chce zvýšit zisk firem ve svěřenském fondu. To budu teď dva týdny vysvětlovat svým voličům,“ uvedla Nerudová s tím, že plánuje osobní účast na vybraných akcích Petra Pavla, spolupráci dobrovolníků a volebních týmů, ale i sdílení reklamních ploch jak fyzických, tak na internetu.

Petr Pavel na úvod prohlásil, že si podpory Danuše Nerudové váží i proto, že ji považuje za vyjádření politické kultury, která tu doposud nebyla. „Takováto spolupráce dvou protikandidátů z prvního kola je bezprecedentní. Vnímám ji jako pozitivní signál pro budoucnost,“ řekl Pavel. 

Nerudová pak dodala, že v rámci spolupráce věří, že Petr Pavel se svým týmem budou nadále akcentovat témata, která otvírala ona sama ve vlastní kampani. „Jde například o otevírání dveří mladé generaci do světa politiky, aby věděli, že má smysl se v ní angažovat, otázku otevírání sociálních nůžek mezi venkovem a městy, ale i dostupnost bydlení pro mladé nebo manželství pro všechny. Věřím, že tato témata v případě vítězství Petra Pavla budou tématy trvalými,“ řekla Nerudová s tím, že valná většina jejích dobrovolníků souhlasila s tím, že budou aktivně podporovat Petra Pavla v druhém kole.

„Paní profesorka sice byla mou soupeřkou v kole prvním, ale teď jsme v kole druhém, kde jsou karty rozdány úplně jinak. Naše rozdíly jsou zanedbatelné oproti tomu, čemu nyní čelíme. V hodnotách se spolu shodujeme, naše rozdíly nejsou žádnou překážkou, a sám si myslím, že témata, která v kampani otevírala, by neměla zaniknout a vnímám to za sebe jako předání pomyslného štafetového kolíku,“ navázal na Nerudovou Pavel, který upřesnil, že Danuše Nerudová se osobně zúčastní několika jeho předvolebních akcí. „Jde třeba o setkání s našimi dobrovolníky a týmy na pivu, ale i o společné vystoupení před voliči v Ostravě,“ upřesnil Pavel s tím, že o dalších společných akcích budou informovat oba kandidáti mimo jiné i na svých sociálních sítích a internetových stránkách. 

Digitální reklama, stejně jako reklama fyzická pak bude dalším s okruhů sdílené spolupráce. „Máme ty reklamní bloky placené do konce měsíce. Bude se tedy jednat o přelepy billboardů hrazené týmem pana Pavla,“ vysvětlila Nerudová s tím, že změny se budou týkat i reklamy digitální.

V rámci vymezování se vůči Pavlovu protikandidátovi ve druhém kole Andreji Babišovi se jak Pavel, tak Nerudová shodli na tom, že nevnímají volbu jako hlasování proti Babišovi samotnému, ale proti tomu, co v politice reprezentuje. „Není to žádný souboj Prahy proti venkovu, je to spíše souboj dvou světů – světa, kde ctíme slušnost a důstojnost, hledáme společná řešení a kompromisy a vycházíme si vstříc, a na druhé straně světa, který se neštítí lží a manipulací, přičemž sleduje jen boj o moc a vliv. Proti tomuto světu stojí za to se vymezit,“ uvedl Pavel. „Oba dva nyní cítíme, že může nastat situace, v níž někteří lidé nebudou chtít ve druhém kole jít volit. Já udělám maximum, abych své voliče přesvědčila, aby přišli. Je to jediná možnost, aby si druhý kandidát nezprivatizoval celou Českou republiku,“ uzavřela Nerudová s tím, že voliči by se v prvé řadě neměli nechat znechutit.

„Rozvědčík Pavel“ a „kompro” na Babiše s KGB. Historici rozebrali temnou minulost finalistů voleb

sinfin.digital