Spor o vepřín v Letech nekončí: Jeden z minoritních vlastníků chce žalobou zpochybnit rozhodnutí firmy o prodeji

ČTK, raz

15. 08. 2017 • 15:10

Jeden z minoritních vlastníků vepřína v Letech chce žalobou zpochybnit záměr firmy AGPI prodat vepřín státu, informovala o tom Česká televize. Společnost přijala nabídku vlády na odkup stavby, která stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy, na začátku srpna. Místopředseda představenstva AGPI Jan Čech tehdy řekl, že představy společnosti o sumě byly výrazně vyšší. Podle něj byl stát při vyjednávání „velice přísný". 

Ministerstvo kultury nyní podle své mluvčí dokončuje materiál o postupu odkupu, který by měla vláda projednat na přelomu srpna a září. „Předpokládáme tedy, že již počátkem nového školního roku by mohlo dojít k uzavření kupní smlouvy," uvedla Cigánková. Podotkla, že jednání se odehrávají v takzvaném vyhrazeném režimu, tedy v určitém stupni utajení. Není tedy možné přesnější informace zveřejnit.

O odkupu a zbourání diskutovalo už několik vlád, cena ale nikdy nepadla. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) už dřív řekl, že jeho kabinet by chtěl jednání dotáhnout do konce. Společnost AGPI původně upřednostňovala výměnu za vepřín na jiném místě, teď souhlasila s finanční kompenzací.

SDÍLET