„Staří harcovníci“ z TOP 09 Korte a Laudát končí v politice. Do voleb půjdou neotřelé tváře

Šéf poslaneckého klubu František Laudát a „zpívající“ poslanec Daniel Korte (oba TOP 09) skončí s podzimními volbami na svých postech. Na pražské kandidátce vystřídají „staré harcovníky“ neotřelejší tváře v podobě místopředsedkyně strany Markéty Pekarové Adamové a poslance Martina Plíška. O změně informoval ve čtvrtek deník Právo.

Laudát měl být podle původního plánu na kandidátce na čtvrtém místě. Korte, který se proslavil v roce 2011 mimo jiné zpěvem při hlasování o nedůvěře vládě Petra Nečase (ODS), pak v nominaci skončil na místě dvanáctém.

Konec Kalouska? Předseda TOP 09 poprvé připustil, že by mohl odejít z vedení strany

Oba se rozhodli z politiky odejít a vrátit se ke svým původním profesím – Laudát bude podnikat, Korte se míní věnovat překladatelství.

„Dokončit toto volební období a v politice skončit jsem chtěl už loni v listopadu po volbě nového pražského vedení TOP 09,“ vysvětlil Právu Laudát s tím, že neodchází kvůli sporům s Miroslavem Kalouskem. A chce i nadále ve straně zůstat jako řadový člen. Ke konci března má v plánu složit funkci šéfa poslaneckého klubu TOP 09.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

SDÍLET
sinfin.digital