Střelba v autobuse na Smíchově: policie po dvou mužích dál pátrá, zveřejnila video z incidentu

ČTK, lup

Úterní střelbu v autobusu městské hromadné dopravy na pražském Smíchově policie vyšetřuje jako trestný čin výtržnictví. Z plynové pistole podle kriminalistů střílel jedenapadesátiletý Čech. Po dalších dvou účastnících incidentu policisté zatím bezvýsledně pátrají. Na webu proto zveřejnili kamerový záznam události a žádají svědky, aby se přihlásili na linku 158.

Incidentu předcházela potyčka. Její aktéři, kteří jsou pravděpodobně ukrajinské národnosti, ale autobus opustili ještě před příjezdem policie. Oba jsou podezřelí ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví, uvedla mluvčí Andrea Zoulová.

Na místo střelby v autobusu MHD vyjížděli policisté v úterý v 15:15. Pravděpodobného střelce zadrželi na místě.

Ze záběrů z bezpečnostních kamer, které dnes policie zveřejnila, je zřejmé, že jeden z útočníků odnesl zbraň s sebou. "Tento muž je navíc s největší pravděpodobností zraněn, krvácí z ucha," dodala policejní mluvčí.

Kriminalisté proto předpokládají, že se mohl nechat ošetřit v některém ze zdravotnických zařízení nebo navštívit lékárnu.

Vyšetřovatelé se proto obracejí na lékaře či lékárníky s žádostí o spolupráci. Se svým svědectvím se mohou obrátit na linku 158. Tamtéž se mohou policistům přihlásit i cestující z autobusu, kteří incident viděli.

SDÍLET
sinfin.digital