Tragédie ve Studénce spěje po letech k rozuzlení. Před soudem zazní závěrečné řeči

Přednesem závěrečných řečí bude od dnešního dne u Okresního soudu v Novém Jičíně pokračovat projednávání kauzy železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku. V roce 2008 tam do trosek zříceného mostu narazil vlak. Nehodu nepřežilo osm lidí. Stovka dalších utrpěla zranění. Proces začal v červnu 2011.

Soudce v květnu ukončil dokazování i přesto, že někteří advokáti navrhovali další výslechy, popřípadě doplnění znaleckých posudků. Už před tím avizoval, že další důkazy nepřipustí. Podle něj by do projednávané kauzy nepřinesly nic nového.

Nehoda se stala 8. srpna 2008. Na trať ve Studénce spadl rekonstruovaný silniční most a do jeho trosek narazil mezinárodní rychlík Comenius. Na místě zahynuli čtyři ženy a dva muži, dva zranění zemřeli později. Zraněno bylo celkem 95 pasažérů a škoda přesáhla 177 milionů korun.

Podle obžaloby byla příčinou tragické nehody souhra mnoha zanedbání a nedostatků. Obžalováni jsou tři pracovníci generálního dodavatele stavby, společnosti ODS - Dopravní stavby Ostrava (dnes Eurovia), pět zaměstnanců subdodavatele - firmy Bögl & Krýsl, pracovník Správy silnic Moravskoslezského kraje, který měl na stavbu dohlížet, a osoba samostatně výdělečně činná, která pro subdodavatele pracovala.

SDÍLET
sinfin.digital