Tříletou holčičku z Prahy měli unést čtyři muži, našli ji u matky v Německu

Tříletá holčička, jejíž únos včera odpoledne nahlásil její otec, je v bezpečí u své matky v Německu. Za únosem dívky, kterou v pražské čtvrti Bubeneč údajně naložili do auta odvezli pryč čtyři muži, má pravděpodobně na svědomí právě její matka. Jak totiž pro INFO.CZ potvrdil policejní mluvčí Tomáš Hulan, rodiče zatím nemají vyřešené, komu je holčička svěřená do péče.

Pátrání po dívce způsobilo včera odpoledne dočasný dopravní kolaps. Policie totiž zastavovala řidiče na pražských výpadovkách a kontrolovala automobily včetně kufrů.

Volby 2017 ŽIVĚ: Babiš oslovil všechny strany ve sněmovně, ke spolupráci se ale zatím nikdo nemá

„To nejzásadnější z celé té situace – tedy to, kde je dívka – se objasnilo už během večera. Matka nás z Německa informovala, že je dívka u ní a druhotně nám to následně potvrdili němečtí kolegové. My celou situaci dále prošetřujeme, zjišťujeme další okolnosti a prioritně zjišťujeme, zda v celé té situaci došlo k něčemu protiprávnímu,“ řekl dnes pro INFO.CZ mluvčí pražského krajského ředitelství Tomáš Hulan.

Jak informoval server Tíseň.tv, policii o únosu informoval rozrušený otec, který šel s dcerou po ulici v pražské čtvrti Bubeneč, když dívku čtyři neznámí muži naložili do auta a odvezli pryč. Server zároveň napsal, že se policie údajně zabývá zjištěním totožnosti čtyř únosců. To ale Hulan blíže komentovat nechtěl.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

„K prošetřován jako takovému nebudeme konkrétní. Prošetřování probíhá, je na samém prvopočátku a budeme se věnovat všem okolnostem, týkajících se této situace,“ řekl mluvčí redakci. Zda dívka prozatím zůstane u matky v Německu, bude podle Hulana záležet na domluvě rodičů.

„Není to věcí policie, ale jiných orgánů jako je sociálně právní ochrana dítěte a především rodičů, protože pokud vím, tak nemají vyřešené to, kdo je opatrovníkem dítěte nebo komu je dítě svěřeno do péče, tudíž mají právo na dítě oba dva,“ uvádí policejní mluvčí. Jak ale napsal server Tíseň.tv, o vrácení dítěte by mohl rozhodnout až soud v Německu.

SDÍLET
sinfin.digital