Třístoličník: němečtí „rouškaři“ se na hranici setkávají s českými „nerouškaři“

REPORTÁŽ | Na šumavském Třístoličníku se dnes hromadně potkávají lidé ze zemí, z nichž každá má jiná opatření proti šíření koronaviru. Turisté s rouškami tu sedí vedle turistů bez roušek a přitom zákon své země dodržují všichni.

Třístoličník s výškou 1333 m n. m. leží přímo na česko-německé hranici, přičemž necelé dva kilometry cesty po hřebeni je také hranice s Rakouskem. Hora je proto oblíbeným místem návštěvníků ze všech třech zemí. Restaurace pod vyhlídkou stojí na německém území, ovšem s vchodem doslova jen několik kroků od českých hranic. V době koronavirové pandemie přispěla tahle poloha Třístoličníku k situaci srovnatelné s mírnou nadsázkou s překračováním zelené hranice ve známé pohádce Pyšná princezna. Švec v ní skákal přes hranici, aby si mohl na chvíli beztrestně zazpívat. Podobnou možnost mají nyní němečtí turisté pokud jde o povinnost nosit roušku.

„Ano, začalo to nyní znovu platit v celém Německu, bohužel,“ říká „orouškovaná“ číšnice za výdejním okénkem v restauraci. Krčí bezmocně rameny a podává mi předtištěný formulář, na který má každý zákazník, i kdyby si objednal jej jedno pivo, vyplnit své jméno a telefonní číslo. A to pro případ, že by se na hoře objevil někdo s nákazou a bylo potřeba dohledat další potenciálně nakažené. Především ale takřka všichni, kdo na Třístoličníku mluví německy, ať už se jedná o Němce či Rakušany, mají na obličeji roušky.

Ani Babiš nebude sedět v koutě. V příštích volbách mu půjde doslova o všechno

sinfin.digital