V politice vnímám víc a víc srá*ů, říká Vladimír Václavek. V říjnu mu vyjde nové CD, za rok Dunaj

Vladimír Václavek připravuje spolu s Pavlem Šmídem po několika letech novou desku. Album nazvané Fly… Tak leť! vyjde v říjnu. Václavek, který patří mezi kmenové členy legendární kapely Dunaj a opakovaně poutal pozornost také společnými projekty s Ivou Bittovou (viz jejich dnes už klasické album z roku 1997 Bílé inferno), v rozhovoru pro INFO.CZ popisuje, jak do vzniku alba zasáhla karanténa, slibuje turné a také novou desku nedávno obnoveného Dunaje.

Po nějakých pěti letech chystáš novou desku. Takže jaká bude?

Bude skvělá. Pro tebe to můžu zkusit ještě rozvést: má hodně barev, hodně pocitů, bude pestrá. Není to jedna linie.

A jak to máš? Přijdeš do studia s hotovou představou, anebo to vzniká zčásti až na místě, ve studiu?

Do příběhu nové desky hodně zasáhla karanténa. Martin má s Pavlem (Martin Píro a Pavel Šmíd, producenti alba; Pavel Šmíd je také jeho spoluautorem) nové studio Rustical Records, kde to teď nahráváme. Od začátku jsem věděl, že to chci udělat s Pavlem, cítil jsem tam něco… Mohlo by to být dobrý.

A věci jste měli napsaný předem, anebo to vznikalo za pochodu?

No, když jsem jel poprvé do studia, byla vyhlášena karanténa. Volal jsem mu, že to otáčím a jedu domů. Bylo to výborný, mohli jsme ještě dál tvořit. Kdybychom to začali točit už tehdy, bylo by to jiný. Díky karanténě byl ale čas na všem víc dělat. Jinak to vypadalo tak, že jsme si různé party posílali.

Pavel Šmíd: Na všechno bylo víc času. Pak jsme během dvou dnů nahráli Spásonoše, a já si říkal, že je to pecka. Dano Šoltis nám tam nahrál bicí, Rado Chrzán dodal synťáky a já začal mít dojem, že to bude asi hodně zajímavý.

Senegalská perla Cheikh Lô v českém projektu. Celé je to dost bláznivé, říká jeho autor

sinfin.digital