Větrná smršť na Náchodsku. Zmizely celé střechy, škody půjdou do milionů

ČTK, Blesk.cz

12. 08. 2017 • 11:56

Kolem osmdesáti domů poškodila větrná smršť, která se v pátek kolem 17:30 prohnala Bohuslavicemi na Náchodsku. Nikdo nebyl zraněn, škody však budou v milionech korun. V sobotu ráno to řekl starosta obce Jiří Tojnar.

„Úplně bez střech je deset až 15 domů, asi tři domy jsou i bez krovů a další jsou poškozené částečně,“ řekl Tojnar. Podle něj vichřice trvala odhadem pět minut. O její síle vypovídá to, že dokázala například zlomit v polovině betonový sloup elektrického vedení nebo ohnout dopravní značky u země. „Byla to neskutečná síla,“ řekl Tojnar.

 

Lidé se před silným větrem stihli většinou schovat, někteří měli obrovské štěstí. „Například spadla lípa na osobní automobil, ve kterém seděli čtyři lidé, ale naštěstí se jim nic nestalo,“ řekl starosta vesnice, ve které žije ve čtyřech stovkách domů tisíc obyvatel.

Starosta v sobotu ráno objížděl znovu obec, s odstraněním škod budou znovu pomáhat hasiči. „Chceme co nejdříve zprovoznit místní komunikace a odstranit ty největší škody,“dodal starosta.

Více na Blesk.cz

SDÍLET