Vražda v „brněnském expresu“? Policisté řeší tajemný incident: „Byl to děs,“ popisuje cestující

lup

23. 09. 2017 • 21:00

V osobním vlaku z Brna do Adamova se v pátek pozdě večer vraždilo. Uvádí to Brněnský deník Rovnost s odkazem na očité svědky. Policie odmítá incident, u kterého zasahovala, blíže komentovat. Přiznává ale, že nešlo o žádnou drobnost.

Okolnosti incidentu nejsou zcela zřejmé. Jasné je, že se odehrál v osobním vlaku, který jako poslední spoj odjíždí v pátek z Brna do Adamova. Brněnský deník Rovnost informaci opírá o svědkyni, jejíž totožnost neuvádí, ale zná. „Byl to děs, vražda ve vlaku. Všude bylo spousta policistů. Domů jsem se dostala až o půl druhé ráno,“ řekla novinářům žena. Podle ní vyšetřovatelé všechny cestující ztotožňovali a vyslýchali.

Policie je o poznání mlčenlivější. „Vyšetřujeme závažný trestný čin z pátečního večera. Událost se stala ve večerních hodinách ve vlaku směrem z Brna do Adamova,“ potvrzuje její mluvčí Bohumil Matásek základní obrysy. Vraždu nevyloučil, ovšem ani nepotvrdil.

Brněnský deník Rovnost připomíná, že trestní zákoník zná policií zmiňovaný pojem „zvlášť závažné trestné činy“. Je to mimo jiné právě vražda, za kterou u soudu hrozí až 18 let vězení.

Mluvčí drah potvrdila, že policejní práce narušila provoz na trati skoro do jedné hodiny v noci. Některé spoje nahradily autobusy, jiné nabraly hodinu a půl zpoždění.

Aktuální článek o případu čtěte zde.

SDÍLET