Výhrůžky i slzy. Taxikáři se na Strahově drsně pohádali kvůli schůzce s Babišem, podívejte se na video

Blesk.cz, tp, pom

14. 02. 2018 • 18:05

Po jednání taxikářů se členy vlády se zdálo, že se vody uklidnily a krize je zažehnána. Většina řidičů brala výsledek diskuze za vítězství. Andrej Babiš totiž vyzval společnosti Uber a Taxify, aby dodržovaly zákony. Karolína Venclová z Asociace koncesionářů oznámila, že jsou s výsledkem spokojeni a protesty odloží. Nyní už bývalý mluvčí Sdružení českých taxikářů David Bednář ovšem tak nadšený nebyl. Babiše označil za lháře. Následně se na Strahově dostalo několik taxikářů do konfliktu. Nechyběly výhrůžky ani slzy. Bednář se následně omluvil. Podívejte se na video níže v článku.

Jednání s ministry mělo podle mluvčí protestu Karolíny Venclové dobrý průběh. „Premiér si mě poslechl, byl občas i překvapený, co říkáme, jak se to zamotalo a jestli se to dá rozmotat,“ uvedla Venclová. Jejich argumenty vyslyšel jak premiér Andrej Babiš, jenž po jednání vyzval Uber a Taxify k dodržování zákonů, tak i ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), který ráno kritizoval protesty a uvedl, že jimi řidiči škodí jen sami sobě.

Po jedné hodině se stovky taxikářů sešly na Strahově, aby si vyslechly výsledek jednání. Venclová nešetřila optimismem a diskuzi na vládě označila za začátek vítězství. „Myslím, že jsme se někam posunuli, že by to nemělo úplně smysl. Myslím, že by to (jednání) mohl být důvod k tomu (s dalšími protesty) vyčkat,“ uvedla Venclová na otázku, zda budou taxikáři v protestech pokračovat. Už v průběhu jejího proslovu ale několik taxikářů hlasitě protestovalo proti postupu vlády v posledních letech. Mluvčí asociace je musela krotit, ovšem pak přišlo něco, co nikdo nečekal.

Slovo si totiž vzal David Bednář, který vystupoval v posledních měsících jako mluvčí Sdružení českých taxikářů. Ten řekl, že mu slova premiéra v demisi a lháře rozhodně nestačí. Následující chvíle se dají popsat jako velký chaos. Taxikáři se do sebe pustili, Davida Bednáře přerušili vypnutím mikrofonu a Venclová mezitím v slzách odběhla z davu.

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

Jak konflikt na Strahově skončil? Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

SDÍLET