Z pražské Palmovky se má stát nový Anděl. Podívejte se, jak bude vypadat

Info.cz

Společnost Metrostav zahájila výstavbu projektu Palmovka Open Park, který má tuto část města změnit k nepoznání.

Pražská Palmovka už brzy nemusí být zanedbaným místem, kterému se ve večerních hodinách raději vyhýbáte. Společnost Metrostav tu zahájila výstavbu projektu Palmovka Open Park, který má tuto část města změnit k nepoznání. Po dostavbě by se měla stát protipólem pražského Anděla, z opuštěné čtvrti plné starých továren má být pulzující centrum. V přiložené fotogalerii se můžete podívat, jak má budoucí Palmovka vypadat.

„Palmovka Open je projekt, který má velký potenciál stát se dynamickým kancelářským areálem s ideální dopravní dostupností,“ naráží obchodní ředitel společnosti Metrostav Development Ondřej Buršík na skutečnost, že v místě se kříží tramvajové tratě a je zde i zastávka metra a autobusové nádraží. Projekt by měl navíc propojit administrativní centra vyrůstající v okolí Pobřežní ulice v Karlíně a okolo stanice Invalidovna.

Palmovce by ovšem prospělo, kdyby se Praha 8 pokusila vyřešit zastavený projekt Nová Palmovka za jednu miliardu korun, o němž se radnice v současnosti dohaduje s Metrostavem. V části Nové Palmovky měla sídlit i radnice Prahy 8, cena se jí ale zdá příliš vysoká. V současnosti navíc probíhá soud o vlastnictví pozemků pod celým projektem.

sinfin.digital